La Romana gezilecek yerler tur paketi ara - Karayipler

La Romana gezilecek yerler tur paketi ara

La Romana gezilecek yerler tur paketi ara

Dominik Cumhuriyetinin üçüncü en büyük kenti La Romana denizi ve doğal güzellikleri ile birlikte gezilecek yerler açısından ara işlemleri yapıldığında tur ve gezi paketi çeşitlilik göstermektedir. Ülkemizde yayınlanan bazı yarışma programları nedeniyle adını sıklıkla duyduğumuz Domonik Cumhuriyetine gitmek için La Romana gezilecek yerler tur paketi ara yapıldığında ülkenin diğer önemli şehirleri de ekrana yansımaktadır. Eğlenmek, dinlenmek ve denizin, kumsalın keyfini sürmek isteyenlere La Romana şiddetle tavsiye edilmektedir. Petrol kasabası olarak 1897 yılında kurulan şehir ilerleyen yıllarda şeker üretimine geçerek ülkenin diğer bölgelerinden gelen insanlara da iş olanakları sunmuştur. La Romana’yı diğer şehirlerden ayıran en önemli özellik bir şirkete ait olmasıdır.

La Romana Nehri ve pekmez ve şeker taşımacılığı yapan gemilerin yanaşması için yapılan liman inşa edilmiştir. İnşa edilen limanın kapasitesinin yeterli olmamasından dolayı nehrin doğu kısmında turizm odaklı yeni Central Romana Corporation inşa edildi. Kentteki herkes sahibi olan şirkette çalışmaktadır, iş sahibidir. Şirkette çalışamayanlar ise turizm sektöründe çalışmaktadır. La Romana sahillerinde her şey dahil çok sayıda otel bulunmaktadır. Turizm sektöründe çalışanlar sahil kıyılarını süsleyen bu otellerde çalışmaktadır. Dominik Cumhuriyeti’nin La Romana dışındaki önemli şehirlerinden bir diğeri Türkçe anlamı Kartallar Koyu olan Bahia de Las Aguilas’tır. Bahia de Las Aguilas 8 kilometrelik uzunca bir kumsala sahiptir. Jaragua Milli Parkı’nın parçası olan bu kumsal koruma altında olup dünyanın en güzel kumsallarından biridir.

Ülkede gezilmesi gereken yerler arasında restore otelleri ve kumsallarıyla ünlü Playa Dorada bulunmaktadır. Restore otellerin hizmete girmesi ile birlikte gelişen Playa Dorada deniz, kum ve güneşli tatil arayışı içinde bulunanlar için idealdir. Ayrıca hem Atlantik Okyanusu hem de Karayip Denizine sahili bulunan Punta Cana 1970 yılından beri ülkenin en popüler tatil bölgeleri arasındadır. Los Haitises Milli Parkı ve Santo Domingo’ya yakın olması bölge için büyük bir avantaj olup asıl popülaritesini deniz ve kumundan almaktadır.  8 mercan kayalığının da bulunduğu 310 metrekarelik alana sahip Pargue Nacional Del Este 1975’te milli park ilan edilmiştir. Çok çeşitli bitki, kuş ve balık türünün bulunduğu bölgeye giriş için ücret ödenmelidir. Avrupalı göçmenlerin ilk ayak bastıkları ve UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki Santa Domingo ihmal edilmemelidir.

 

 

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir