Kurban Bayramı St. Petersburg Moskova Turu - Karadeniz

Kurban Bayramı St. Petersburg Moskova Turu

Bayram tatillerinde ekonomik seçenekler dolayısıyla yurtdışı turlarına olan ilgi giderek artmaktadır bu turlardan biri de St. Petersburg Moskova turudur.İstanbul Atatürk Havaalanını kalkışlı olarak başlayan tur kente ulaştığında ilk olarak tekne gezisiyle başlar bu esnada misafirler adalar üzerine kurulan kenti tanımaya başlar ve akabinde gece otelde konaklanır. Ertesi gün kahvaltının ardından panoramik olarak gerçekleştirilecek Moskova şehir turunda; Isaac Katedrali, Nevski Caddesi, Amirallik Binası gibi önemli yerler görüldükten sonra Aurora Gemisiyle 70 km’lik Neva Nehri görülür. Öğleden sonra ise Hermitage Müzesi yani dünyanın en büyük sanat müzesi ziyaret edilir. Burada Van Gogh, Da Vinci gibi pek çok önemli sanatçının eserleri vardır.

Ertesi gün, 18.yyda Katerina tarafından yaptırılan Katerina Sarayı ziyaret edilir. BuradakiAmber Odası oldukça dikkat çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarında kalabalık sebebiyle pek çok turist tarafından ziyaret edilememektedir.Buradaki ziyaretin ardından Moskova’ya doğru yol alınır. Ortalama 4 saat süren keyifli tren yolculuğunun sonunda gece otelde konaklanır. Turun 4.günü şehirde Tverskaya Caddesi, Kızıl Meydan kentin neredeyse tamamının panoramik olarak görüldüğü Lenin Tepesi, Aziz Vasil Kilisesi ve İsa Katedrali gibi önemli yerler görülür. Daha sonra Nazım Hikmet’in mezarının bulunduğu Novadevici Manastırı ziyaret edilir.Gezi sonunda Rusya kutsal mekanı olan Kremli Müzesine doğru hareket edilir. Burası Lenin ve Stalin gibi pek çok Rus devlet adamının ülkeyi yönettiği kale olarak da bilinmektedir. Günümüzde Putin’in yönetim merkezi ve çalışma ofisi olduğu için Kremlin’in bir bölümü geziye kapalıdır.

Kremlin’in çevresinde bulunan surlar, çeşitli binalar ve katedraller dikkat çekici bir güzelliğe sahiptir. Çarlık zamanında taç giyme, vaftiz ve cenaze törenleri bu katedrallerde yapılmıştır. Dünyanın en büyük çanı olan 200 ton ağırlığındaki çan Kremlin’de bulunmaktadır. 14.yydan itibaren Moskova’nın en önemli kilisesi Meryem Ana’nın Göğe Çıkış Katedrali olarak kabul edilmektedir. Gezi sonrası misafirlere serbest zaman sunulup gece otelde konaklanır.Son gün misafirlere alışveriş için serbest zaman verildikten sonra belli bir noktada buluşulup havaalanına transfer gerçekleştirilir ve İstanbul’a doğru hareket edilir.Ortalama 649 € ‘dan başlayan tur fiyatlarına vize ücreti dahil değildir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir