Küba gece hayatı tur paketi sorgula - Karayipler

Küba gece hayatı tur paketi sorgula

Küba gece hayatı tur paketi sorgula

Latin müziği ve gece hayatı denilince Karayiplerde bir adalar ülkesi olan Küba akıllara gelmektedir ki gezi paketi sorgula işlemleri yapıldığında tur planlarının eğlence üzerine kurulu olduğu görülür. Tur şirketlerinden Küba gece hayatı tur paketi sorgula aramaları yapıldığında ülkenin tarihi, kültürel ve eğlence etkinliklerinin fazla olmasından dolayı 7 ile 10 gün arasında uzun süreli programlar olduğu ve kişisel tercihlere göre paket tercihi yapılır. 1.Gün: İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Havana’ya geçilir. Havana turunda, Miramar Bölgesi, Devrim Meydanı, Capitol Binası, Jose Fuster’in resimleri ve çizimleriyle düzenlenmiş mahalle, ünlü devrimci Che’nin müzeye çevrilen evi gezildikten sonra konaklamak için otele geçilir. 2.Gün: Dileyen katılımcılar serbest zamanla kenti keşfederken dileyenler öğle yemekli Benzersiz Havana turuna katılabilir.

Benzersiz Havan turunda, günümüzde aktif olarak kullanılan Eski Amerikan arabaları, modern sanatçıların merkezi olan Hamel Sokak,  Küba Devrimi’nin kahramanı Che Guevera’nın evi, ülkenin en keyifli caddelerinden biri olan Prado Caddesi, Devrim Müzesi ziyaret edilir. Ziyaretlerin bitiminde akşam özel bir tur yapılır. Akşamında, müzisyenlerin canlı ritimleri, salsa gösterileri izlenir. 3.Gün: Kahvaltıdan sonra Guama’ya geçilir. Guama’da, Tesoro Lagun’da sürat tekneleriyle gezinti yapılıp adada yaşayan ilk yerlilerin hayatının canlandırıldığı Taina Köyü gezilir. Largo, Giron sahillerinde yürüyüş yaptıktan sonra müze ziyaret edilip Amerika Birleşik Devletleri’nin ülkeye asker çıkarması neticesinde Giron sahilinde meydana gelen savaş hakkında bilgi elde edilerek Cienfuegos’a geçilir. 4.Gün: Cienfuegos kentinde, El Nichı doğal parkı, Maisinicu anıtı gezilip Trinidad’a geçilir. Ardından UNESCO’nun koruma altına aldığı Ingenios Vadisi, Romantik Müzesi ziyaret edilir.

5.Gün:  Trinidad’dan devrimin en zorlu anlarının geçtiği Santa Clara’da,  Che Guevara’nın Anıtı, Zırhlı Tren görülür. Santa Clara’dan Camaguey’de Devrim Meydanı görülüp Del Carmen ve San Juan de Dios meydanları gezilir. 6.Gün: Ortalama 3 buçuk saatlik yolculuktan sonra Bayamo şehrine ulaşılır. Panoramik şehir turundan sonra Santiago De Cuba’ya varılıp konaklamak için otele yerleşilir. 7.Gün: Eski başkent Santiago De Cuba turunda ülkenib kahramanları Fidel Castro, Marina Grajales ve Jose Marti’nin mezarları, Cespedes Parkı, Moncada Garnizonu, Enramada Caddesi görülür. 8.Gün: Holguin şehrine varılıp Fidel Castro’nun evi ziyaret edilir.  9.Gün: Holguin’de Karayip denizinin keyfi çıkarıldıktan sonra Havana’ya geçilir. 10.Gün: İstanbul’a geçilip gezi sona erdirilir.

 

 

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir