Köstence Gezilecek Yerler Tur Paketleri - Karadeniz

Köstence Gezilecek Yerler Tur Paketleri

Balkanların en güzel noktalarından bir tanesi olan Köstence ülkemizdeki insanların da tatil için seçtiği kentlerden bir tanesi olup tur paketleri alan kişiler buraya bir ekip ile birlikte gitmekte ve gezilecek yerler geniş bir zamanda ayrıntılı olarak ziyaret edilmektedir. Yapılan turlar incelendiğinde bazılarının sadece bu şehre yönelik olduğu görülürken bazılarının ise diğer Balkan kentlerini de kapsadığı görülmektedir. İnsanlar kendi zevk ve maddi durumlarına göre bunlardan istediklerini tercih edebilir ve Köstence içerisinde yer alan güzellikler böylece görülmüş olurlar. Ülkemizden olduğu kadar dünyanın farklı noktalarından da insanlar buraya gelmekte ve keyifli zamanlar geçirmektedir. Yakın gelecekte burasının önemli bir turizm merkezi olacağı tahmin ediliyor.

Balkanların en önemli ülkelerinden Romanya’nın Dobruca bölgesinde yer alan Köstence, Karadeniz kıyısında yer alıyor ve buna bağlı olarak doğal güzellikler bakımından çok zengin bölgelere sahip oluyor. Karadeniz tarafından sağlanan bu özellik, şehrin turist çekmesinde son derece etkilidir. Osmanlı tarafından imar edilen kentte az da olsa halen Tatar Türkleri yaşamaya devam ediyor ve bazı bölgelerde Türkçe konuşuluyor. Karadeniz kıyısında yer alan plajlar, deniz tatili arayan kişiler için de farklı bir seçenek sunarken şehrin içerisinde yer alan tarihi yapılar ve doğal güzelliklerin daha fazla ilgi çektiği söylenebilir. Dolayısıyla da insanların bütün beklentilerini karşılayan bir tatil kentidir Köstence.

Köstence’ye tatil amaçlı gelen kişiler öncelikle şehir merkezine yaklaşık 1,5 km uzakta olan plaja gelmekte ve buradan denize girmektedir. Mamamia olarak adlandırılan bu plaj, çok kalabalık olduğu için günün bazı saatlerinde burada yer bulmak oldukça zor olabilir. Toplamda 13 km uzunluğuna sahip olması bu yoğunluğun oluşmasında dolaylı olarak etkilidir. Plajın çok fazla olması insanların buraya gelmesini sağlamaktadır. Plaj dışında Casino denilen bir yapı da çok fazla ilgi çekmektedir. 1910 yılında inşa edilen ve farklı bir mimariye sahip olan yapı, kenti sembollerinden bir tanesidir. Kartpostallardan çıkmışçasına muhteşem bir görüntü sunan yapının dışı kadar içi de çok özeldir. Çok fazla ayrıntı olması insanları etkileyen temel husustur.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir