Kosova Priştine ucuz tur paketleri - Vizesiz

Kosova Priştine ucuz tur paketleri

Balkan ülkeleri arasında yer alan ve yakın geçmişte bağımsızlığını ilan etmiş olan Kosova’ya yapılacak ucuz tur paketlerinde Priştine’nin tarihi ve doğal güzellikleri daha yakından görülebilmekte ve insanlar burada keyifli zamanlar geçirebilmektedir. İstanbul Sabiha Gökçen ya da Atatürk Havalimanından yapılan uçak yolculuğunun ardından buraya gelinmekte ve tur şirketinde görev yapan personeller tarafından karşılanarak otele yerleştirilmektedir. Yapılan gezideki bütün harcamalar tur şirketi tarafından yapılırken söz konusu durum sadece program kapsamında açıklanan yerler için geçerlidir. Diğer harcamaları yolcuların kendilerinin ödemesi gerekmekte olup bunlar ekstra yemek, kişisel harcama gibi hususlardan oluşmaktadır. İki ülke arasında yapılan anlaşma gereği vizesiz olarak bu ülkeye gidilebilmekte ve bu da ayrı bir kolaylık sağlamaktadır.

Kosova’nın küçük bir ülke olmasından dolayı burayı gezmek oldukça kısa sürmekte ve bundan dolayı da tur şirketleri tarafından yapılan geziler genellikle diğer Balkan ülkelerini de kapsamaktadır. Bundan dolayı da Kosova’ya sadece bir gün ayrılmakta ve söz konusu sürede yeterli olmaktadır. Yapılan gezilerde genellikle Arnavutluk ve Makedonya kentleri de yer almaktadır. Bunların tamamı bir zamanlar Osmanlı himayesinde bulunduğundan dolayı kentlerin mimari özellikleri benzer yapıda olup bunların bir kısmı Osmanlı zamanında yapılmıştır. Osmanlı’dan sonra farklı savaşlara sahne olan Balkanlar, büyük acılar yaşamış ve sonrasında da bu hali almıştır. Özellikle savaşlara ait kalıntılar insanları derinden etkilemektedir.

Kosova’nın başkenti konumunda bulunan Prizen (Priştine) birçok tarihi yapıya sahiptir ve bunlar buraya gelen turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Gezilecek yerlerden bazıları Çarşı, 15. yüzyıldaOsmanlı padişahlarından Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yüzyıldahalka namaz saatlerini hatırlatabilmek üzere yapılmış saat kulesi bulunmaktadır. Bunların dışında yine Osmanlı döneminde 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmış Sultan Murad Camii, 19. yüzyıldan kalma hamam, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yüzyıldan kalma Osmanlı konağı, 16. yüzyılda inşasına başlanıp 19.Yüzyıldatamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii yer almaktadır. Söz konusu eserler insanların çok büyük ilgisini çekmekte olup buraya gelenler tarafından bu mekanlar ziyaret edilmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir