Kiev gezilecek yerler tur paketi ara - Vizesiz

Kiev gezilecek yerler tur paketi ara

Kiev gezilecek yerler tur paketi ara

Ukrayna gibi çok bilindik bir ülkenin başkenti olan Kiev pasaport ve vize problemini yaşamayacağınız üstelik de gezilecek yerler ve uygun fiyatlı tur paketleri ile sitelerin içerisinde bulunan ara kısımlarını hemen kullanmaya başlayabileceğiniz bir şehirdir. O halde Kiev gezilecek yerler tur paketi ara uygulamalarında nelere yer veriliyor birlikte inceleyelim.

Konu Kiev ve gezilecek yerler olduğunda aslında birçok yerin yürüme mesafesinde oluşu 3 – 5 günlük bir vaktiniz varsa sizi fazlasıyla rahatlatabilir. Ayrıca tüm bu yerlerin önemli bir kısmının 2 gün gibi kısa bir süre içerisinde gezilebilmesi nedeniyle de dinlenmeye de fazlasıyla zaman bulabilirsiniz. Peki nereden başlamalı?

Bizim tavsiyemiz aslında tur şirketlerini araştırmanız yönünde olacaktır. Eğer bu şekilde bir yol haritası çizerseniz en azından adresleri bulmakla vakit kaybetmez ve doğrudan hedefinize yönelebilirsiniz. Ancak öncesinde sitelerde yer alan tur paketi ara seçeneklerini iyice anlamanızı istiyoruz. Çünkü piyasada bulunan birçok firma bugün artık aynı rotalar yerine size aynı turda farklı şehirler göstermeyi planlıyor. Bu da aslına bakarsanız kötü bir şey değil. Fakat Kiev’i baştan sona görmek istiyorsanız özellikle Kiev temalı bir tur seçmek durumundasınız.

Gelelim gezilecek yerlere… Kiev’de ilk durağınız Kreşatik ( Khreshchatck) Caddesi ve tabi ki Bağımsızlık Meydanı (Maidan Nezalezhnosti) olsun. Bu iki yer de şehrin merkezi olarak kabul edildiği için Kiev günlük yaşamını burada detaylıca görmeniz mümkündür. Ayrıca yine burada bulunan Kreşatik Caddesi de 1100 metrelik uzunluğuyla size birçok mağaza, restoran ve kafe gösterebilir. Caddenin sonuna geldiğinizde de biraz daha vaktiniz varsa Besarabsky Pazarı’na uğrayabilirisiniz.

Hepsini gezmişseniz hadi şimdi de Andrevski Yokuşu’na (Andrevski Spusk) doğru ilerleyin. Bu yokuşun ünlü olma sebebi aslında yüzyıllar önce üst tabaka ile alt tabakayı birbirinden ayıran bir geçit olarak kullanılmasıdır. Ancak zamanla yol genişletilmiş ve Podil gibi bir semt için burası da olmazsa olmazlardan biri haline gelmiştir. Ayrıca hazır buradayken St. Andrews Kilisesi’ni de görmeye gidebilirisiniz. Devamında ise:

  • Aziz Sofya Katedrali (Saint Sophia’s Cathedral)
  • Michael Altın Kubbeli Katedral
  • Mağaralar Manastırı (Pechersk Lavra)
  • Arsenalna Metro İstasyonu
  • Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi ve Anavatan Heykeli
  • Mariinsky Park
  • Mariyinsky Sarayı
  • Altın Kapı (Golden Gate)
  • Shevchenko Park’ı da mutlaka gezin.

 

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir