Kharkiv Gece Hayatı ve Turlar - Vizesiz

Kharkiv Gece Hayatı ve Turlar

Ukrayna önemli turizm kentleri arasında bulunan ve Kharkiv gece hayatı ile meşhur olan gezmek isteyen kişiler için turlar tarafından farklı geziler düzenlenmekte ve insanlar bunlara katılarak hem gece hayatına katılma hem de kentin güzelliklerini daha yakından görme fırsatı bulmaktadır. Yapılan gezilerde gün içinde kentin önemli noktaları gezilirken geceleri ise şehrin dünyaca ünlü gece kulüplerine gidilmekte ve buralarda eğlenilmektedir. Konaklama ve ulaşım gibi genel ihtiyaçlar tur şirketleri tarafından karşılanırken ekstra sayılabilecek etkinlikler için yolcuların ödeme yapması gerekmektedir. Ayrıca gece kulüplerine girebilmek için ödenen ücreti de yine yolcuların vereceği tur şirketleri tarafından bildirilmektedir.

Gece kulüpleriyle ünlü Kharkiv’e İstanbul’dan kalkan uçakla gelinmekte ve buradaki havalimanında görevliler tarafından karşılanarak otele yerleştirilmektedir. Kısa bir dinlenmenin ardından şehir genel olarak gezilmekte ve bu sırada da Avrupa’nın büyük meydanları arasında bulunan Özgürlük Meydanı ziyaret edilmektedir. Daha sonra otele geçerek dinlenen yolculardan isteyenler gece kulübüne gidebilmekte ve farklı aktivitelere katılarak buralarda eğlenebilmektedir. Fakat ertesi gün yapılacak olan gezilere katılmak için çok geç saatlere kadar burada kalınması tur şirketleri tarafından önerilmemektedir. Ertesi gün ise şehrin önemli bir bölümü gezilmekte ve bu sırada ülkenin en eski müzesi olan Kharkiv Sanat Müzesi ziyaret edilmektedir. Daha sonra ise farklı yapılardan Shevchenko Parkı ve benzer yapılar gezilmektedir. Dünyanın en gelişmiş ulaşım ağlarından birisine sahip olan kentte bu sayede istenilen noktalara kısa sürede gidilebilmektedir.

Ertesi gün ise yine farklı mekanlar ziyaret edilmekte ve böylece gezi tamamlanmaktadır. Gündüzleri bu şekilde değerlendirilen gezinin gecelerinde ise kentin ünlü gece kulüplerine gidilmekte ve buralarda keyifli zamanlar geçirilmektedir. Oldukça farklı tarza sahip olan bu mekanlarda insanlar kendi zevklerine uygun eğlenceyi bulabilmektedir. Özellikle müzik konusunda farklı alternatifler sunan gece kulüplerinden bazılarında aynı anda farklı odalarda farklı tarzda müzikler çalınmakta ve insanlar bunlardan istediklerini dinleyebilmektedir. Bunların dışında dans şovları, lazer gösterileri ve farklı etkinlikler yapılmaktadır. Söz konusu gezi genel hatlarıyla böyle olup genelde 3 gece 4 gün sürmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir