Kazablanka Eğlence Yerleri Tur Paketi Ara - Vizesiz

Kazablanka Eğlence Yerleri Tur Paketi Ara

Kazablanka Eğlence Yerleri Tur Paketi Ara

Kazablanka Fas ülkesinin en büyük kenti olarak eğlence yerleri dünyaca ünlüdür ve bu kente düzenlenen tur paketi hizmetlerine internetten ara uygulamaları ile kolayca ulaşabilirsiniz.Kazablanka eğlence yerleri tur paketiara uygulamalarını internet bağlantısı olan elektronik cihazlarınızdan kolaylıkla erişebilirsiniz. Böylece Afrika’nın bu masalsı şehrinde harika bir tatil paketi sahibi olabilirsiniz.

Fas’ın kuzey batı bölgesinde yer alan Kazablanka üç milyon nüfusu ile ülkenin en büyük şehridir. Kazablanka, Atlantik Okyanusu kıyısındadır ve Afrika’nın en büyük dünyanın sayılı limanlarından biri şehirde yer alır. Akdeniz ikliminin yaşandığı kentte her mevsim turizm açısından elverişlidir. Harika plajlara sahip şehirde yaz mevsiminde deniz suyu sıcaklığı 33 derecenin üzerine çıkar, en soğuk mevsim de bile sıcaklık ortalama 15 derece civarındadır. Kazablanka, Marakeş kadar zengin bir tarihe ve görselliğe sahip olmasa da Fas’ın en çağdaş ve batı esintileri taşıyan kenti olarak kültürel özellikler ile şehir yaşamının birlikte hüküm sürdüğü bir yerdir. Ülkenin ekonomi ve ticaret merkezi olan şehir hareketli gece hayatı, lüks restoran ve mağazaları ile de dikkat çeker.

Dünyanın en büyük ikinci camii olan, iki yüz metre minare uzunluğuna sahip Hasan II Camii burada yer alır. Günümüzde okul olarak kullanılan Sacre Couer Katedrali de görülmesi gereken yapılardandır. Bir İslam ülkesinde yer alan tek Yahudi müzesi olma özelliğini gösteren Fas Yahudi Müzesi de sergilenen çeşitli eserler ile ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Mohammed V Meydanı, şehrin idari merkezi olarak oldukça hareketli bir yer olan bu meydan kafe ve mağazaları ile de kentin gezilecek görülecek yerlerindendir. Şehrin en ilginç yerlerinden biri de Sidi Abdel Rahman Türbesi, buraya ulaşmak için suların çekilmesini beklemeniz gerekiyor. Ayrıca bu türbeyi Müslüman olmayanların ziyaret etmesine izin verilmiyor.

Kazablanka, Old Medina (Eski şehir ) ve Habous (Yeni Şehir) olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Yeni Şehir camileri, hamamları, mağaza ve parkları, düzenli yapılaşması ile kenti modern yüzünü temsil ederken; Eski Şehir dar sokakları, eski yapıları ile kentin yoksul yüzünü gözler önüne seriyor.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir