Kaula Lumpur Gece Hayatı Uygun Fiyatla - Uzakdoğu

Kaula Lumpur Gece Hayatı Uygun Fiyatla

Son dönemlerde tur şirketlerinin ve gezi severlerin sıkça ziyaret ettiği Malezya yönetiminde bulunan Kaula Lumpurun en dikkat çeken özelliklerinden biri gece hayatı olarak bilinmekte ve bu şehre uygun fiyatlı tur paketi seçeneklerini değerlendirerek gitmek mümkün olmaktadır. Ülkenin birçok yerinde şehir manzaralı bar, restoran ve gece kulüpleri bulunmaktadır. Türkiye’den bu ülkeye tur seferleri düzenlenmektedir. Düzenlenen gezilerde tur paketleri içerisinde genellikle gidiş dönüş yol masrafı, konaklama, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği bulunmaktadır. Kaula Lumpur’a düzenlenen turların ortalama fiyatları 5.000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. Tur gün sayısı tur şirketine ve uyguladıkları tur paketlerine göre değişebilmektedir. Tur şirketleri ilk yolculuğuna İstanbul’dan başlamaktadır.

Kaula Lumpur Malezya’nın başkenti ve en önemli şehri olarak bilinmektedir. Büyümedeki hızı metropol olarak nitelendirilmesine uygundur. İklimi genellikle yağışlı ve ılık olarak bilinmektedir. Yılın her mevsimi turist ağırlamaya müsait bir atmosferi bulunmaktadır. Bu nedenle her mevsim turizm açısından yoğun bir yerdir. Şehirde bulunan gökdelenler, alış veriş merkezleri, geniş caddeleri, spor sahaları gelişmişliğin derecesini göstermektedir. Turistleri cezbeden temiz havası, masmavi denizi ve muhteşem sahilleri oldukça dikkat çekicidir. Bu şehri gezmek isteyenler için dünyanın birçok yerinden ve Türkiye’den direkt uçak seferleri düzenlenmektedir. Uçak yolculuğu İstanbul’dan ortalama 11 saat sürmektedir.
Kuala Kumpur en önemli gezilecek yerleri:
• Petronas İkiz Kuleleri: Kuala Kumpur’un simgesi durumundadır. 452 metre yüksekliği ile dünyanın en yüksek yapıtları arasındadır.
• Merdeke Meydanı: Malezya tarihi açısından önemli yeri olan meydana, bağımsızlık meydanı adı verilmektedir.
• Kuala Lumpur Tower: Yine şehrin simgelerinden olan bir binadır.
• Batu Mağaraları: Şehrin en önemli turistik merkezlerinden bir tanesidir.
• Jamek Camisi: Caminin bulunduğu Petaling Sokağı turist akınına uğramaktadır.
• Central Market: Tarihi 1888 yılına dayanan marketin içerisinde bir çok dükkan bulunmakla birlikte şehrin önemli merkezlerinden bir tanesidir.
• İslam Sanatları Müzesi: Doğu Asya’da islam dininin doğuşunu, yayılışını ve kökenini öğrenmek isteyenlerin ziyaret ettiği bir müzedir olarak bilinmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir