Karadağ vize olmadan tur paketi - Adriyatik Kıyıları

Karadağ vize olmadan tur paketi

Karadağ ile Türkiye arasındaki vize muafiyeti anlaşmasından sonra özellikle tatilini yurt dışında geçirmek isteyenler tur paketi alarak ve vize işlemleri ile uğraşmak istemeyenler son zamanlarda Karadağ’ı tercih etmektedirler. Tur firmaları da bu durumu fırsata çevirerek deniz, güneş, tarihi ve doğayı sevenlere alternatif olarak vizesiz gidebilecekleri Karadağ gezisini sunmaktadırlar. Karadağ’ın en önemli olan şehirleri arasında yer alan Budva birçok ünlüyü olduğu kadar dünyanın her yerinden turistlerin ziyaret ettiği tatil merkezleri arasında bulunmaktadır. Diğer bir tatil bölgesi olan Stevi Stefan Adası da popüler olan yerler arasındadır. Daha önce Hırvatistan’a giden tatilciler Hırvatistan’ın vize uygulaması yapması ile yeni adres Karadağ olmuş, Karadağ tur paketleri de ilgi görmeye başlamıştır.

Acenteler tarafından ortalama 3, 4 veya 7 günlük düzenlenen tur paketlerinde Karadağ’ın başkenti Podgorica, tatil bölgeleri Budva, Kotor ve eski medeniyetin kurulu olduğu eski başkentler arasında yer alan Centije tur programı dâhilinde tecrübeli rehberler eşliğinde gezilmektedir. Karadağ’dan geçen Tara Nehri eşsiz güzelliği ve en uzun kalyon olma özelliği ile su sporlarına ev sahipliği yaparken isteyenlere jeep safari keyfide sunulmaktadır. Kuş cenneti Durmitor Milli Parkı, Ostrog Manastırı, Vlaska Kilisesi, Etnoğrafya Müzesi ve Skador gölü mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Uçakla seyahat edilen ülkeye aktarmasız uçuşlar bulunduğu gibi yaklaşık 1 saat 40 dakika sonra Karadağ’da olabileceğiniz için gitmek isteyenler tur firmalarının paketlerini incelemeleri gerekmektedir.

Büyük bir fırsat olan vizesin giriş imkânından yararlanmak isteyenler için tur firmalarının internet sitelerine giriş yaptıklarında tatil için planlarını şimdiden yaparak erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirler. Ayrıca yapacakları ödemelerde kredi kartlarına taksit imkânı sunulduğu için tatile çıkmadan parasını ödemiş olduklarından tatil dönemini rahatlıkla geçirmektedirler. Tur firması tercihinizde mümkün oldukça bilindik firmaları tercih ederek tatil hayali kurarken tatilsiz kalmayınız. Bazı firmalar tatil planı yaparak ödeme yaptıktan sonra tatil döneminde çeşitli bahanelerle tatilinizin iptal olduğunu söyleyerek mağduriyet yaşamanıza neden olmaktasınız. Karadağ, tatilciler için bulunmaz bir fırsat olup vizesiz gitmek isteyenler ve güzel tatil yapmak isteyenler ellerini çabuk tutmaları gerekmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir