İzmir (Çeşme) Kalkışlı Yunan Adaları - Adriyatik Kıyıları

İzmir (Çeşme) Kalkışlı Yunan Adaları

Ege Denizi üzerinde bulunan Yunan Adaları dünyanın dört bir yanından gelen turistleri ağırlamakta olup ülkemizde faaliyet gösteren tur şirketlerinden bazıları İzmir (Çeşme) kalkışlı geziler düzenlemekte ve böylece insanlar bu adalarda yer alan birçok güzelliği çok daha yakından görme fırsatı bulmaktadır. İzmir içerisinde yer alan Çeşme’den kalkışlı olarak düzenlenen Yunan Adaları turu kapsamında Ege Denizi içerisinde yer alan çok sayıda ada ziyaret edilmekte ve bazı adaların sahillerinden denize girilirken bazı adaların içerisinde yer alan tarihi ve turistik yapılar ziyaret edilmektedir. Bütün bunların dışında bölgenin doğal güzellikleri dahi insanları tek başına etkilemekte ve buraya gelen kişiler söz konusu durumdan çok büyük keyif almaktadır.

Yunan Adaları için yapılan gezide kullanılan gemi son derece lüks olup insanlar burada bazı geceler konaklamaktadır. Ayrıca adaların durumuna bağlı olarak bazı adalarda yer alan otellerde de kalma fırsatını yakalayan turistler söz konusu durumdan ayrıca keyif almaktadır. Katılımcılar sadece tur için ücret öderken diğer bütün hususları şirketler halletmektedir. Söz konusu gezilerin bir kısmında tur şirketleri vize işlemlerini dahi halletmekte ve böylece kişilerin vize ile ilgilenmesine gerek olmamaktadır. İzmir’den hareket eden geminin duraklarından bir tanesi olan Mikonos adası içerisinde yer alan tarih yapıların dışında özellikle güney bölümde bulunan sahiller turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Buradan denize girme şansını bulan katılımcılar bundan büyük keyif almaktadır.

Santroni adası diğer duraklar arasında yer almakta ve burası dik kayalıkların üzerinde yer alan beyaz evleri ile bilinmektedir. Evlerin oluşturduğu muhteşem manzara katılımcıları fazlasıyla etkilemektedir. Adanın büyük bir bölümünü kaplayan evlerin dik kayalıkların üzerinde bulunması buradan deniz manzarası izlemeyi de mümkün kılmaktadır. Buradan sonra ise on iki adaların en büyüğü olan Rodos’a geçilmektedir. Burası UNESCO dünya kültür mirasları içerisinde yer almakta ve bu kapsamda koruma altına alınmış durumdadır. Burada yer alan tarihi yapılar ile müzeler ziyaret edilmekte ve diğer adalar ziyaret edilmektedir. Genel olarak bu şekilde yapılan gezinin ardından geminin son durağı İzmir olmaktadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir