İzmir (Çeşme) kalkışlı Ege ve Adriyatik - Adriyatik Kıyıları

İzmir (Çeşme) kalkışlı Ege ve Adriyatik

Ülkemize yakın konumda yer alan Ege ve Adriyatik Denizleri üzerinde yer alan güzellikler daha yakından görülebilmesi için tur şirketleri tarafından İzmir (Çeşme) kalkışlı turlar düzenlenmekte ve insanlar bunlara katılmak suretiyle hem söz konusu denizlerin keyfini çıkarmakta hem de denizlere kıyısı bulunan kentler ziyaret edilmektedir. İzmir’in en önemli tatil noktalarından birisi olan Çeşme’den kalkan gemi ile Ege ve Adriyatik Denizine yapılan turlarda katılımcılar çok farklı kültürleri tek bir gezi ile tanıma fırsatı bulurken aynı zamanda da buralarda yer alan doğal ve tarihi güzellikleri ziyaret ederek büyük keyif almaktadır. Bahsedilen iki denizi ve bunlar üzerinde yer alan önemli noktaların ziyaret edilecek olması oldukça uzun bir gezi anlamına gelmektedir.

İzmir’den başlayan bu muhteşem geziye katılan kişiler sadece katılım ücreti ödemektedir. Vize işlemlerini şirketler halletmekte ve katılımcılar sadece kendi kişisel harcamalarını karşılamak durumundadır. 7 gece 8 gün boyunca mavi sularda kalacak olan turistlerin buna göre hazırlık yapması gerekmektedir. Yolculuğun yapılacağı gemi dahi beklentileri fazlasıyla karşılayacak seviyede olup geminin içerisinde spor salonundan saunaya varıncaya dek birçok imkan bulunmaktadır. Böylece kentler arasında yol alırken bunlardan istifade ederek keyifli zaman geçirmek mümkün olacaktır. Gezi kapsamından Ege Denizi üzerinde yer alan adaların önemli bir kısmı ziyaret edilirken bunların bazılarında daha fazla zaman geçirilmektedir. Özellikle on iki adaların en büyüğü olan Rodos üzerinde yer alan tarihi ve turistik mekanların sayısının oldukça fazla olması insanların burada daha fazla zaman geçirmesine neden olmaktadır.

Adriyatik Denizi üzerinde bulunan noktalardan bir tanesi olan Kotor içerisinde yer alan ve Orta Çağ’dan kalan yapıların katılımcıların çok büyük ilgisini çekmektedir. Balkanlar kültürüne ait farklı örnekleri taşıyan Kotor, UNESCO tarafından kültür mirası olarak kabul edilmekte ve bu kapsamda koruma altına alınmış durumdadır. Buradan sonra ise Arnavutluk kenti olan Durres ziyaret edilmektedir. Burada yer alan sahil ile Kral Zog Villası katılımcıların büyük ilgisini çekmektedir. Bunların dışında farklı adalar ve kentler de gezilerek İzmir’e dönülmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir