İtalya ucuz gemi turları - Adriyatik Kıyıları

İtalya ucuz gemi turları

Akdenizin önemli ülkeleri arasında bulunan ve yarım ada şeklinde olan İtalya gemiyle turlara katılıp gezmek isteyen kişiler için tur şirketleri tarafından ucuz sayılabilecek gemi turları düzenlenmekte ve insanlar bu turlar ile İtalya’nın güzelliklerini daha yakından görebilme imkanı bulmaktadır. Bu turların birçoğunun çıkış noktası Cenova’dır. Ülkenin batı kesiminde bulunan kentte bulunan liman tur şirketlerinin başlangıç noktaları arasında yer almaktadır. Buradan başlayan gezilerin bir kısmı sadece İtalya’yı kapsarken bir kısmı ise Akdeniz ülkelerine yönelik yapılmaktadır. Ucuz gemi turlarıyla ülkeyi gezmek isteyenlerin öncelikle İstanbul’dan uçakla buraya gelmesi gerekmektedir. Buraya ya da buradaki yakın bir şehre gelen yolcular görevliler tarafından karşılanmakta ve buradan alınarak limandaki gemiye yerleştirilmektedir.

Cenova’dan başlayan gezinin ilk durağı şirin bir İtalyan kenti olan Livorno’dur. Livorno’da bulunan tarihi yerlerin gezilmesi için mini bir şehir turu düzenlenmekte ve böylece kentin içerisinde bulunan farklı yapıların daha yakından görülmesi sağlanmaktadır. Buradan yine küçük bir kent olan Grosseto’ya geçiş yapan gemideki yolcular burayı da aynı şekilde gezmektedir. Daha sonra ise İtalya’nın en büyük şehri ve başkenti olan Roma’ya geçilmektedir. Roma’dan bulunan tarihi yapıların daha yakından görülmesi için farklı şehir içi turlar yapılmakta ve bunların bir kısmından ekstra ücret talep edilmektedir. Bir günden fazla burada kalan yolcular ayrıca kent içerisinde bulunan mağazalardan alışveriş yapma imkanı da bulmaktadır. Ünlü kiliseler ve katedrallerde bulunan farklı mimari yapıları daha yakından görme fırsatı bulan insanlar daha sonra buradan ayrılmakta ve yolculuklarına devam etmektedir.

Roma’dan sonra farklı bir liman kenti olan Napoli geçilmekte ve burası da detaylı olarak gezilmektedir. İtalya’nın en önemli kentleri arasında bulunan Napoli’nin hem sahilleri hem de şehir içinde bulunan güzelliklerini yakında görme şansı bulan insanlar buradan da alışveriş yapabilmektedir. Napoli’den sonra Sicilya adasında bulunan şehirler arasında yer alan Palermo’ya geçilmektedir. Farklı yapısı ile dikkat çeken kentte bir gün kalan yolcular burayı da detaylı olarak gezdikten sonra tekrar Cenova’ya dönmekte ve geziyi tamamlamaktadır. Buradan uçakla tekrar İstanbul’a geçilmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir