İtalya Katanya Tur paketi bul - Akdeniz

İtalya Katanya Tur paketi bul

İtalya Katanya Tur paketi bul

Katanya Sicilya Özerk Bölgesi sınırları içerisinde yer alan İtalya güney batısında bulunan önemli şehirler arasında yer almaktadır ve dünya ülkelerinden birçok turist farklı tur programlarını internet üzerinden bul seçeneklerini kullanarak uygun paketi bulmak için araştırmaktadır. Arama motorlarına İtalya Katanya Tur paketi bul yazılması sureti ile birçok farklı alternatifle karşılaşılması mümkün olmaktadır.

Katanya’ya seyahat etmek isteyen gezi severler öncelikli olarak kendileri için en uygun tur programını araştırmaktadır. Bunun için en iyi yöntem internet üzerinden tur şirketleri ile iletişime geçmek, resmi sitelerin kampanyalarını incelemek ve gerektiğinde karşılaştırmaklar yapmaktır. Bu şekilde en uygun bütçeli turlara ulaşmak mümkün olmaktadır. Güncel verilere bakıldığında ortalama üç gün için 299 Euro’dan başlayan seçeneklerle programa dahil olmak mümkün olmaktadır.

Katanya tur programına katılmak isteyen konukların dört ya da beş günlük seyahat programları içinse ortalama 399 Euro’dan başlayan fiyatlar ödemeleri gerekmektedir. Genel tur programına bakıldığında belirtilen gün ve saatte uçakla kalkış sağlanmakta ve Katanya’ya varış gerçekleştirilmektedir. İniş sonrasında turist kafilesi günlerini diledikleri gibi geçirebilmektedir. Sonraki iki günde de otel de yapılan kahvaltı sonrasında İtalya’nın en güzel şehirleri arasındaki Katanya’yı serbest şekilde gezmek mümkün olmaktadır. Dönüş için ise belirtilen zaman da havaalanına transfer işlemleri gerçekleşmektedir. Sonrasında ise düzenlenen sefer ile Türkiye’ye dönüş sağlanmaktadır. Şehir Etna Yanardağı çevresinde kurulmuş bu açıdan da özel bir öneme sahiptir.

Katanya sahil kenti olması sebebi ile birçok turisti ağırlamaktadır. Ortağaç kenti olan bölgede birçok kale, manastır ve katedrali yakından görme şansı bulunmaktadır. Tüm bu eski yapılar da genel olarak Duomo Meydanı’nda bulunmaktadır. Doğa ve tarihi iç içe barındıran şehir kumsalları ile ilgi çekmektedir. Tarihi yapılar arasındaki Sant’Agata Bazilikası son derece dikkat çekicidir. Piazza del Duomo yani Katedral Meydanı şehrin tüm güzel karelerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu alandan bir çok farklı yapı görünmektedir. Bunlar arasında; Porto Uzeda, Catania Katedrali, Palazzo del Municipio ve Fontanadell’Elefante yer almaktadır. Görülmesi gereken diğer bir önemli tarihi yapı ise ikinci Frederick tarafından inşa edilen Ursino Kalesi’dir.

 

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir