İtalya başlangıçlı Orchestra turu - Akdeniz

İtalya başlangıçlı Orchestra turu

İtalya başlangıçlı olarak gerçekleştirilen Orchestra turuna ilgi her geçen gün artmaktadır, İstanbul Atatürk Havaalanından başlayan tur Milano havaalanına hareketle başlar. Akşam saatlerinde Cenova limanından hareket eden gemi 2.gün Fransa’nın 2.büyük kenti olan Marsilya’ya ulaşılır, şehrin merkezi kimine göre St. Charles Garı olurken kimilerine göre ise Le Vieux- port yani eski limandır. Burada görülecek yerlerin başında St. Victoire Dağı, Picasso’nun yaşadığı şato ve Puyricard’da Burjuva kesimin yaşadığı evler gelir. 2.günün sonunda ise İspanya’ya doğru harekete geçirip Barselona’ya ulaşılır. Şehir Gaudi’nin önderliğinde bulunan modernizm akımına sahip olarak planlanmıştır yani bölge ızgara planlıdır. Akdeniz’in en hareketli şehirlerinden biri olan şehirde görülmesi gereken yerler arasında Arena, La Ramblas Caddesi, Picasso Müzesi ve La SagradaFamilia gelir.

4.günse Valensiya’ya geçilir burası İspanya’nın üçüncü büyük kentidir. Romalılar tarafından kurulan bu şehir pek çok farklı kültürü bünyesinde barındırmıştır. Bölgeye Berberiler, Aragonlar, Vizigotlar ve Romalılar göç ederek şehri kültürel ve ekonomik olarak zenginleştirmiştir. Şehirde görülmesi gereken yerlerin başında La LONJA, Torres de Serranos, MuseoNacional de Ceramica ve Museo de la Catedral gelir. 5.gün Palma De Mallorca kentine demir atılır, burası batı Akdeniz’de yer alan İspanya’nın en büyük adasıdır. Buradaki önemli yerlerin başında Vuleta Isla, Valldemossa ve PobleEspanyol gelir ayrıca adanın deniz mahsülleri de oldukça lezzetlidir.

6.gün tam gün denizde geçirildikten sonra 7.gün Malta’nın başkenti olan Valetta’ya ulaşılır. Bölge deniz boyu kalelerden meydana gelmektedir. Dünyanın en güzel şehirleri arasında bulunan kent gece ve gündüz devamlı hareketlidir. Avrupa başkentleri arasında bulunan şehir tarihi yapısı ve görkemiyle Dünya Mirası Listesinde de yer almaktadır.8.gün Messina’ya geçilir. Sicilya’nın en küçük adası olan kent İyon denizi ve Peloratani tepeleri arasına kurulmuştur ayrıca dünyanın en uzun şehri lakabıyla da ünlüdür. 9.gün Civitavecchia Roma’ya geçilip 10.gün Livorna’ya varılır. Tiren Denizi kıyısında bulunan şehir, Cenova’dan sonra İtalya’nın en büyük limanına sahiptir. Bölge Pisa, Tosckana Vadisi ve Floransaya yakın bir bölgede bulunmaktadır. Şehirde görülecek yerlerin başında Livorna Katedrali, Büyük Kanal, Yeni Kale ve Quattro Mori Anıtı bulunmaktadır. 11.gün Cenova’ya geçilip İstanbul’a doğru hareket edilir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir