İstanköy Gezilecek Yerler Ucuz Tur Paketleri - Yunan Adaları

İstanköy Gezilecek Yerler Ucuz Tur Paketleri

Yunanistan sınırlarındaki en popüler ve önemli adalardan biri olan İstanköy yani Kos özellikle yaz döneminde ucuz fiyatlara tur paketleri aracılığı ile gezilecek ideal yerler arasındadır. Gezilip görülecek önemli eserleri içerisinde bulunduran, tur paketleri ile sıklıkla tercih edilen ve bir havaalanına sahip olan İstanköy’den birçok Avrupa ülkesine de aktarmasız ucuz seferler gerçekleştirilmektedir.

Ege Denizi içerisinde bulunan Yunan adalarının 3. en büyük adası olan Kos ya da İstanköy Adası, Bodrum üzerinden çok kısa sürede oldukça uygun fiyatlara ulaşılabilen bir adadır. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında turistik ziyaretler için sık tercih edilen adada gezilip görülecek yer sayısı da fazladır. Genel olarak tur paketleri ile seyahat gerçekleştirilen adaya düzenlenen gezilerde tur firmaları; gezilip görülecek yerleri, tadılacak yemekleri ve gidilecek restoranları ve ulaşım gibi birçok noktayı önceden planlamaktadır. Konaklamalı olarak düzenlenen turlar da ise konaklama seçenekleri de fiyata göre önceden ayarlanmış olup katılımcılara yalnızca tatilin keyfini çıkarmak düşmektedir. Bu nedenle oldukça uygun fiyata sunulan ve Bodrum’dan yaklaşık olarak yarım saat gibi bir sürede ulaşılabilen Kos Adası’na yıl içinde çok sayıda tur düzenlenmektedir.

Oldukça temiz deniz ve plajlara sahip olan İstanköy Adası, Haziran- Ağustos ayları arasında tatilciler tarafından en sık tercih edilen rotalardan biridir. Bembeyaz yapıları ve tarihi yapısını koruyan sokakları ile ziyaretçilerinin gönlünü fetheden adada konuşulan diller başta Yunanca olmak üzere Bulgarca ve Türkçe’dir. İstanköy’de konaklamak isteyen ziyaretçiler için hem çok lüks otel seçenekleri hem de uygun fiyatlı pansiyon ve butik otel seçenekleri bulunmaktadır. Kos Adası’na ulaşım için genellikle Bodrum ilçesi ya da Marmaris üzerinden düzenli olarak kalkan feribotlar kullanılmaktadır. Bu feribotlar aracılığı ile en fazla yarım saat süren bir yolculuk ile adaya ulaşılmaktadır. Bunun dışında adaya Santorini, Rodos ya da Kalymnos gibi çevre adalardan da farklı feribot seferleri bulunmaktadır. İstanköy’de bulunan havaalanı da birçok sefere sahip olup Atina’ya ve Avrupa’nın bazı yerlerine aktarmasız olarak uygun fiyatlı uçuş seçeneklerine sahiptir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir