İsrail Ucuz Tur Paketleri - Akdeniz

İsrail Ucuz Tur Paketleri

Sıra dışı bir orta doğu ülkesi olmasından kaynaklı olarak İsrail merkezli tur paketleri son zamanlarda popüler olmakla birlikte bu turların ucuz bir şekilde sunuluyor olması da katılımcı sayısının artmasında etkili olmaktadır. Orta Doğu sınırları içerisinde yer alan İsrail nüfus yoğunluğu bakımından oldukça kalabalık bir ülke konumundadır ve kültürel etkinlikleri ile sosyal gelenekleri oldukça karışık biçimde iç içe geçmiştir. Ülkeye uygun fiyatlı tur paketleri ile kolaylıkla ziyaret gerçekleştirilebilir. İsrail ucuz tur programlarına sahil olmak isteyen herkes her mevsim bu bölgeye gelebilir. Bununla birlikte ülkeye ulaşım son derece kolaydır. İsrail’i gezmeye kutsal şehir olan Kudüs’ten başlanmalıdır. Bununla birlikte Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’da ilgi çeken yerler arasında bulunur. Bölgeye düzenlenen bir çok tur programı bulunmaktadır. Kara ya da hava yolunu tercih ederek bu bölgeye çok sayıda turist akın etmektedir.

Ucuz fiyatlı tur programlarına bakıldığında

Tel Aviv turlarının ortalama 348 Euro’dan başlayan fiyat seçenekleri ile satışa sunulduğu görülmektedir. Tur programına bakıldığında ise kısaca şu bilgilerin yer aldığı görülebilir; ilgili havayolu firmasının yer aldığı kontuarda buluşan turistler işlemlerini tamamlamalarının ardından uçuş sonrasında İsrail Tel Aviv’e iniş gerçekleştirmektedirler. Otelde yapılan kahvaltı sonrasında çevre gezileri ve tüm gün alışveriş yapılmaktadır. Tur programının dışında ekstra gezilerde yapılmaktadır. 3.gün kahvaltı sonrasında geziler ve alışveriş yapılır. Serbest zaman sonrasında isteyen kişiler ekstra gezilere katılabilir. 4.gün kahvaltı sonrasında merkez gezilir ve İstanbul’a gitmek üzere yola çıkılır. Bir diğer ucuz paket seçeneğine bakıldığında ortalama 549 Euro’dan başlayan fiyat seçenekleri ile Kudüs Mescid-i Aksa’ya tur düzenlendiği görülmektedir.

Tur programı kapsamında İstanbul Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali’nden uçağa binilmesinden sonra 2 saat sonra Tel Aviv’e inilir. Yafa şehrine ulaşan kafile burada özel yapıları ziyaret ederek Kudüs’e doğru hareket etmektedir. Otele transfer olan yolcular akşam yemeği ve konaklamayı otelde gerçekleştirmektedir. 2.günde Kudüs Mescid-i Aksa’ya giderek ziyaret gerçekleştirilmektedir. Yanı sıra Kudüs şehir merkezinde gezi de düzenlenmektedir. Bu gezi kapsamında; Selman-ı Farisi Türbesi, Zeytin Dağı, Rabia-tül Adeviyye, Muallak Taşı, Mervan Mescidi, Ağlama Duvarı, Kutsal Kabir Kilisesi, Hz. Ömer Mescidi ziyaret edilmektedir. Bu gezi sonrasında isteyen kişiler Kudüs Çarşısı’nı ziyaret edebilmektedir. 3.günde kahvaltı sonrasında El Halil turuna çıkılmaktadır. Bu kapsamda; Hz. İshak, Hz. Yunus, Hz. Yakup gibi önemli kişilerin kabirleri ziyaret edilmektedir. Hz. İsa’nın doğduğu şehir ve LutGölü’de ziyaret edilen yerler arasında bulunmaktadır. 4.gün ise İstanbul’a geri dönüş gerçekleşmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir