İspanya Gemi Tur Paketi Fiyatları - Akdeniz

İspanya Gemi Tur Paketi Fiyatları

İspanya bölgesini de içeren gemi tur paketi fiyatları gidilecek rota sayısına ve seyahat süresine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. 850 Euro’dan başlaya tur paketi fiyatları bin 300 Euro’ya kadar artış gösterebilmektedir. İspanya turlarında Barcelona, Cadiz, Malaga ve Valencia gibi şehirleri görebilmek ve yöre kültürünü yakından tanıyarak farklı lezzetleri tadabilmek mümkün olmaktadır. İber yarımadasında yer alan İspanya ülkesi dünya üzerinden pek çok ziyaretçinin uğrak noktası konumunda yer almakta olup ülke her yıl yaklaşık olarak 60 milyon turisti ağırlamaktadır. 17 özerk bölgeye ayrılarak yönetilen ülkenin başkenti Madrid olup komşular arasında Portekiz ve Fransa bulunmaktadır. Ülke resmi dili İspanyolca olsa da yerel halk tarafından Baskça ve Katalanca gibi diller de konuşulmaktadır.

İspanya’da farklı inanç ve kültürden birçok insan bir arada yaşam sürmekte olup Katolik, Hinduizm ve Yahudi grupları en yoğun halk kitlelerini oluşturmaktadır. İspanya topraklarında geçmişten günümüze Fenikeliler, Keltler ve Yunanlar gibi uygarlıklar hakimiyet sürmüştür. Ilıman bir iklime sahip olan yöreyi keşfetmek için en uygun dönem yaz mevsimidir. Ülkemizden İstanbul ve Ankara gibi noktalar üzerinden Barselona ve Madrid gibi kentlere direk uçuşlar ile kısa sürede ulaşabilme imkanı mevcuttur. Dünyanın büyük ekonomisi aralarında yer alan ülkede en gelişmiş sektör olarak ise hizmet sektörü karşımıza çıkmaktadır. Spor ve sosyal aktivitelerin yoğun bir şekilde düzenlendiği ülkede keyifli vakit geçirebilme imkanı bulunmaktadır.

İspanya yemek kültüründe tavuk, kırmızı et ve deniz ürünleri ile yapılan yiyecekler ön planda yer almakta olup paella yemeği tadılması gereken lezzetlerin başındadır. Gazpacho adı verilen çorba da yerel halk tarafından yoğun bir şekilde tüketilen yiyecekler içerisindedir. Bölgede gerçekleştirilen müzik ve tiyatro festivali, sinema festivali ve canlı müzik haftası gibi organizasyonlar sayesinde yapılacak seyahati çok daha keyifli bir hale taşıyabilme imkanı bulunmaktadır. Ülkede satışı yapılan hediyelik eşyalar arasında Flamenko elbisesi, yelpaze ve şarap türleri yer almaktadır. Ülkemizden bölgeye yapılacak ziyaretler için Schengen Vizesi alma zorunluluğu bulunmaktadır. İspanya günümüz itibariyle en önemli turizm merkezleri arasında yer almaktadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir