Hong Kong Tur Paketleri ve Fiyatlar - Uzakdoğu

Hong Kong Tur Paketleri ve Fiyatlar

Hong Kong bölgesine gerçekleştirilen tur paketlerinde ülkede bulunan modern yapılar, geçmişten günümüze kadar korunan ve turistik öneme sahip tarihi, doğal, kültürel ve estetik pek çok nokta ziyaret edilerek eğlenceli vakit geçirebilmek mümkün olmaktadır. Hong Kong’un en yüksek noktası olma özelliğine sahip Victoria Zirvesi gece ve gündüz ayrı bir güzelliğe sahiptir ve her yıl ortalama 7 milyon kişi burayı ziyaret etmektedir. 1888 yılında kullanıma açılan ve günümüzde de kullanılmaya devam edilen Peak Tramvayı ile zirveye çıkabilmek mümkün olmaktadır. Hong Kong’da dini açıdan büyük öneme sahip ve içerisinde Edebiyat Tanrısı ve Savaş Tanrısı gibi iki önemli figürü barındıran Man Mo Tapınağı ise bölgenin eski mabedi olma özelliğiyle dikkat çekmektedir. Tapınakta birçok tasvir içeren figürler ve otantik tütsü kokuları da yer almaktadır.

Bilinen adı Nathan Caddesi olan ayrıca bazı çevrelerce The Golden Mile diye de isimlendirilen Hong Kong’un en önemli ve rağbet gören caddesi de zaman zaman tur paketlerinde uğranacak rotalar arasında yer alabilmektedir. Bölge neon ışıkları, kafeler, alışveriş mağazaları ile oldukça dinamik bir yapıya sahiptir. İçerisinde görsel sanata hitap eden yapılar, konservatuar ve spor merkezi bölümleri gibi pek çok nokta bulunan Hong Kong Park sunduğu eğlence imkanları ve ücretsiz giriş avantajı sayesinde yerli ve yabancı pek çok turistin uğrak noktası konumundadır. Hong Kong’da Budizm dinini temsilen inşa edilmiş Po Lin Manastırı aktif olarak kullanılmakta ve içerisinde yer alan Tian Tan Buddha heykeli ile dikkat çekmektedir. Hong Kong’da görülmeye değer başka noktalar olarak Disneyland parkı ve Ocean Park ön plana çıkmaktadır.

Hong Kong tur fiyatlarına bakıldığında ise gerek pek çok bölgeyi içine alan gemi turları gerek direk uçuşlar ile bölgeye ulaşımın mümkün olduğu turlar sayesinde keyifli ve unutulmaz bir tatil geçirebilmek mümkün olup fiyatlar da uğranacak lokasyonlar doğrultusunda değişim göstermektedir. Bangkok ve Singapur gibi rotaları da içine alan turlar kapsamında bölgeye gelindiğinde ödenecek tutar ekstra tur ve harcamalar hariç 1600 dolar seviyelerinde olmaktadır. İstanbul’dan bölgeye gidişlerde vize uygulaması olmaması ve yarım pansiyon konseptiyle konaklamaların sağlanması da maddi açıdan kolaylık oluşturmaktadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir