Hong Kong Gece Hayatı ve Gezilecek Yerler - Uzakdoğu

Hong Kong Gece Hayatı ve Gezilecek Yerler

Dünyanın en uzak noktalarından birisi olan Hong Kong farklı bir tatil arayan kişilerin beklentilerini karşılamakta ve gerek gezilecek yerler gerekse de gece hayatı bakımından insanların burada keyifli zaman geçirmesini rahatlıkla sağlamaktadır. Uzakdoğu bölgesinde yer alan Hong Kong’da çok sayıda gezilecek yer bulunmakta ve bunların önemli bir kısmı tarihi mekanlardan oluşmakta ayrıca isteyen kişiler için de farklı gece hayatı eğlenceleri kentin farklı noktalarında yer almaktadır. Uzakdoğu ülkelerinin kendi has mimarisi burada da belirgin bir şekilde kendini göstermektedir. Burada yer alan gezilecek yerlerden ilki Victoria Zirvesi’dir ki buraya gelen kişilerin önemli bir kısmı mutlaka burayı ziyaret etmektedir. Şehrin güneybatısında yer alan Austin Dağı olarak da bilinen zirvenin yüksekliği 554 metredir. 1888 yılında yapılan tramvay ile zirveye ulaşmak mümkün iken zirve kentin en önemli sembollerinden bir tanesi konumunda bulunmaktadır.

Man Mo Tapınağı burada yer alan bir başka önemli nokta olarak bilinmekte ve kentin bir başka sembolü olarak kabul edilmektedir. Edebiyat ve Savaş Tanrısının burada olduğuna inanan bölge halkı buraya fazlaca önem vermektedir. Bölgenin en eski tapınaklarından birisi konumunda bulunan Man Mo otantik bir yapıya sahiptir. Milattan önce 267 yılında yapıldığı tahmin edilen tapınak ile ilgili net bir bilgi bulunmamaktadır. Bunun dışında bölgenin en işlek caddelerinden bir tanesi olan Nathan Caddesi de insanların büyük ilgisini çekmektedir. Buraya gelen kişilerin önemli bir kısmı caddeye gelerek alışveriş yapmakta ve buradan sevdikleri için hediyeler almaktadır. Dolayısıyla burada ciddi bir kalabalık oluşmakta ve o da burayı renkli bir hale getirmektedir.

Hong Kong’da bulunan ve şehrin adıyla anılan parka gelerek şehrin gürültüsünden bir nebze olsun uzaklaşma imkanı bulmuş olunmaktadır. Yılda yaklaşık 1 milyon turist burayı ziyaret etmektedir. Bunun haricinde kent içerisinde gece eğlenmek isteyen kişiler için de farklı seçenekler bulunmaktadır. Gece kulüpleri, barlar ve benzer yerler sayesinde insanlar keyifli zamanlar geçirmektedir. Buralarda yapılan dans gösterileri ve lazer şovları oldukça fazla ilgi çekmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir