Gürcistan gezilecek yerler tur bilgileri - Karadeniz

Gürcistan gezilecek yerler tur bilgileri

Pasaport, vize gibi prosedürlere gerek duyulmadan Gürcistan gezilecek yerleri inceleyip ister özel aracınızla isterseniz tur hizmetleri ile kimliğinizle giriş çıkış yapabileceğiniz Gürcistan’a neredeyse her hafta sonları 2 günlüğüne düzenli olarak geziler yapılmaktadır. Türkiye’nin her yerinden gitme fırsatı bulunduğu için nerdeyse birçok tur firması 7 günlüğüne veya 4 gündüz 3 geceliğine gezi programları düzenlemektedir. Gürcistan’a gitmek isteyenler burada gezilecek yerler nelerdir? Nelere dikkat etmeleri gerektiği gibi konuları sizler için araştırdık. Herhangi bir tur firması ile anlaştığınızda her turun programında, kalınacak yerlerde değişiklik olsa da genel olarak gezilecek ve görülecek yerler aynıdır. İster uçakla isterseniz otobüsle seyahat etme şansınız olan Gürcistan’a geçiş yapabilmeniz için Türkgözü veya Sarp sınır kapısını kullanmanız gerekmektedir.

İlk durağınız Batum’da bulunan ve eski medeniyetlerle birlikte en son Osmanlı’ya ev sahipliği yapmış olan Gonio Apsoros Kalesini ziyaret etmelisiniz. Kaleyi ziyaretiniz esnasında Gonio Köprüsünü görmeden geçmemelisiniz. Buradan hareketle Dünya’nın sayılı bahçeleri arasında yer alan Batum Botanik bahçesini ziyaret etmelisiniz. Bahçe gezisinden sonra Meryem Ana Kilisesi, Orta Cami, Batum Limanı, Tiyatro Binası ve meşhur Avrupa Meydanını mutlaka görmeniz gerekmektedir. Eğer uçakla gitmeyi tercih ettiyseniz gezinize Tiflis’ten başlamalısınız. Gürcü Anası heykelinin bulunduğu tepeye çıkarak, şehri tepeden izleyerek zevkini çıkarttıktan sonra Şah Abbas Camiisini ziyaret etmelisiniz. Ardından sıcak su şelalelerini mutlaka görmelisiniz. Semaba Kilisesi, Özgürlük meydanı, Barış Köprüsü, Sovyet Pazarı ve Tablo Pazarını mutlaka gezmelisiniz.

Batum’da bulunan Stalın Müzesi, Sahil Bulvarı, Saat Kulesi, meşhur Ali ve Nino heykeli de görülmeye değer yerlerdendir. Gürcistan’da gezilecek yerler arasında o kadar çok yer bulunmaktadır ki bunları saymakla bitiremediğimiz gibi bireysel olarak gittiğinizde birkaç gün içinde gezemezsiniz. Gezinizi dolu dolu yaşamak ve tüm güzellikleri görmek istiyorsanız mutlaka bir tur firması ile gitmenizi tavsiye etmekteyiz. Gürcistan’a gitmek istiyorsanız en ideal aylardan olan Nisan ve Ekim ayını tercih ederek tur firmaları gezi rehberlerini incelediğinizde tarihi bütün güzellikleri gezdiklerini göreceksiniz. Tur firması tercihinizde fiyat araştırması yaparak, ücrete dahil olan ve olmayanları araştırıp seyahat programını gördükten sonra anlaşma yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir