Güney Kore Gece Hayatı ve Gezilecek Yerler - Uzakdoğu

Güney Kore Gece Hayatı ve Gezilecek Yerler

Uzakdoğu bölgesinde yer alan en güzel ülkelerden bir tanesi olan Güney Kore gezilecek yerler bakımından son derece zengindir ve ayrıca burada bulunan mekanlar sayesinde gece hayatı da oldukça hareketli geçmektedir. Güney Kore içerisinde yer alan kentlerin hemen hepsinin ayrı bir güzelliği bulunurken söz konusu kentlerde yer alan gezilecek yerler yılın belli döneminde çok sayıda turist ağırlarken gelen turistler gece hayatının tadını da çıkarmaktadır. Ülkemizdeki tur şirketleri tarafından buraya yönelik geziler düzenlenmekte ve isteyen kişiler bunlar vasıtası ile Güney Kore’ye gelebilmektedir. Söz konusu geziler ciddi bir kolaylık sağlarken insanlar sadece tur paketi için para ödemekte ve geriye kalan bütün masraflar şirket tarafından halledilmektedir.

Güney Kore deyince insanların aklına gelen ilk şehir Seul’dur ve burada yer alan bazı güzelliklerdir. Seul ülkenin başkenti konumunda bulunmakta ve içerisinde çok sayıda tarihi ve doğal güzellik bulundurmaktadır. Gyeongbokgung Sarayı söz konusu yerler arasından bir adım öne çıkmaktadır. Bu saray 1395 yılında inşa edilmiş olup zaman zaman restorasyon çalışmaları ile bozulan yerler eski haline getirilmektedir. Her dönemde kullanılmış olan bu saray bazı dönemlerde çok güçlü imparatorları ağırlamıştır. Günümüzde ise ziyaretçileri kabul etmektedir. Bunun dışında kentin en önemli noktalarından bir tanesi Namsan Kulesidir ki bu kule çok büyük ilgi çekmektedir. Uzaktan izleyen kişiler dahi bu kuleden etkilenmekte ve bir anlamda hayran kalmaktadır. 1969 yılında inşa edilmeye başlayan kule 2 yıl sonra yani 1971 yılında tamamlanmıştır. Ülkenin ilk radyo kulesi özelliğini taşıyan Namsan 1980 yılında ziyaretçilere açılmıştır. 236 metre uzunluğundaki kule görülmeye değer yerler arasında yer almaktadır.

Ulusal Folklor Müzesi 1945 yılında hizmete açılmış ve o tarihten itibaren insanlara hizmet vermektedir. Müze içerisinde 3 ana sergi bulunmakta ve buraya gelen kişiler bu eserleri yakından görebilmektedir. Bunların dışında kent içerisinde çok sayıda saray ve tapınak bulunmaktadır. Bunların genel yapısı birbirine benzemektedir. Ayrıca gece kulübü, kafe ve bar gibi yerler de şehir içerisinde bulunmaktadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir