Grand Princess Alaska Tur paketleri - Karayipler

Grand Princess Alaska Tur paketleri

Grand Princess ile yapılan Amerika Birleşik Devletlerine bağlı Alaska tur paketleri yaklaşık olarak 12 gece 13 günde gerçekleştirilmekte olup ilk olarak İstanbul Atatürk Havalimanından uçak ile San Francisco’ya varılır. Birçok kültürün huzur içinde yaşadığı San Francisco kendi öz kültürüne de bağlı kalmış bir şehirdir. Şehirde bulunan Muir Woods Milli Parkı’ndaki ormanda bulunan dünyanın en yaşlı ve büyük canlıları olarak tanıtılan eyalete özel kızılağaçları görerek gezmeye başlanabilir. Zenginliği ile ünlü Sausalito kasabasında alışveriş yapılabilir. Sonrasında tekne ile Alkatraz Adası’na uğranıp gezilebilir. Adada Pier 39’da denizaslanları görülüp San Francisco Akvaryum’u ziyaret edilebilir. Dünyaya ün salmış tarihi ve turistik tramway ile şehir merkezi olan Union Sguare’de gezilebilir.

San Francisco’dan ayrıldıktan sonra yaklaşık 3 gün denizde yolculuk yaptıktan sonra Alaska Eyaleti’nin bir ili olan Ketchikan’a varılır. Ekonomisi balıkçılık ve turizm üzerine kurulmuş ve Dünya Somon Balığı merkezi olarak bilinen Ketchikan’da birçok sanat galerisi ve mağaza vardır. Şehrin limanı, Ward Gölü ve Tongass Ormanı muhakkak görülmesi gereken yerler arasındadır. Alaska somonu yenilip yerel kavrulmuş kahve içilmeden Alaska temalı oyuncak ve hediyelik ürünlerden almadan kesinlikle şehirden ayrılmayın. Grand Princess ile önce Hanies’e ertesi gün yerli Amerikalı Na-Dene halklarından olan Tlingitlercelilerin yaşadığı Juneau’ya uğrandıktan sonra Tracy Arma Fiyordu’ndan seyir halinde geçiş yapılır. Bir gün denizde seyir yapıldıktan sonra Avusturya’nın güneydoğusunda bulunan Victoria eyaletine ulaşılır.

Tarihinde çiftçilerin mekânı olan Victoria bölgesi altının keşfedilmesi ile endüstriyel bir ticaret merkezi haline gelmiştir. Eyaletin en kalabalık yeri olan Victoria Melbourne, Halls Gap ve Ballarat ve Echuca gezilip görülebilir ve kanguru eti yenilebilir. Bir gün boyunca denizde yapılan yolculuk sonrası varılan liman Miami’dir. Frorida Eyaletinin en gözde şehirlerinden olan Miami, Amerika’nın klasik yapısının dışında etnik bir yapıya sahiptir. Kültürel çeşitliliğin çoğunluğunu Kübalılar oluşturmaktadır. Kumsalları, denizi, gece hayatı ile Sihirli Şehir olarak isimlendirilen şehirde Little Havana, Coconut Grove, Ocean Drive, Bilim ve Sanat Müzesi gezilmelidir. Ayrıca Tarihi Art Deco District, Parrot Jungle ve Bahçeleri, Miami Metrozoo, Vizcaya Müzesi ve Bahçesi görülebilir. Ziyaretlerden sonra Balıkçı kasabasında deniz ürünleri yenildikten sonra uçakla İstanbul’a dönülür.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir