Filipinler Turu Gezilecek Yerler - Uzakdoğu

Filipinler Turu Gezilecek Yerler

Dünyanın en uzak ülkelerinden bir tanesi olan Filipinler yılı içinde çok sayıda turisti misafir etmekte ve yapılan gezi turu sayesinde ülkemizden de insanlar buradaki gezilecek yerler ile doğal güzellikleri çok daha yakından görme fırsatı elde etmektedir. Filipinler turuna katılan kişiler ülkenin farklı bölgelerinde yer alan tarihi yapıları ve gezilecek yerleri çok daha yakından görmenin dışında buraya ait olan kültürü de tanıma fırsatı elde etmektedirler. Dolayısıyla hem tatil hem de kültürel bir etkinlik olarak değerlendirildiğinde Filipinler gezisi son derece önemlidir ve bundan dolayı da ciddi bir talep olmaktadır. İstanbul’dan hareket eden uçaklarla buraya ulaşılırken özellikle başkent Manila’da yer alan güzellikler insanları fazlasıyla etkilemektedir.

Manila içerisinde çok sayıda güzellik bulunurken bunların bir kısmı tarihi yapılardan diğer kısmı ise doğal güzelliklerden oluşmaktadır. Intramuros bu yapılardan bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. Pasig nehrinin güney kısmında yer alan bu yapı İspanyol koloni döneminde kalmış ve günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. Eski şehir ya da sur içi olarak da adlandırılan Intramuros içerisinde kiliseler, şehir parkı, sanatsal çalışmalar gibi farklı güzellikler yer almaktadır. Bunun dışında kentte bulunan bir başka önemli yapı ise şehir kalesidir. Santiago Kalesi olarak bilinen kale1590 yılında inşa edilmiştir. Kalenin dış duvarların bazı bölümlerinde yer alan süslemeler oldukça fazla ilgi çekmektedir. İkinci dünya savaşında hapishane olarak kullanılan kalede özellikle politik suçlu olan kişilerin birçoğu idam edilmiştir.

Manila Katedrali kentin en önemli simgeleri arasında yer almaktadır. Söz konusu katedral 1500’lü yıllarda yapılmış olmasına rağmen günümüze kadar sapasağlam gelmiştir. Santiago Kalesinin hemen 50 metre yanında yer alan katedral halen aktif olarak kullanılmaktadır. Yapımı çok uzun yıllar sürmüş olup bunun temel nedeni ise bölgede yaşanan ve uzun yıllar süren savaş ortamıdır. Bunların dışında Manila içerisinde farklı güzellikler yer almakta ve buraya yapılacak tur kapsamında buralar da ziyaret edilmektedir. Filipinler içerisinde yer diğer kentlerde de benzer güzellikler yer almakta olup yıl içinde buralara da çok sayıda turist gitmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir