Evpatoria Sevastopol Yalta Turu - Karadeniz

Evpatoria Sevastopol Yalta Turu

Son zamanların ilgi gören yurtdışı turları arasında Evpatoria Sevastopol ve Yalta turları vardır. Vizesiz olarak gerçekleştirilen bu turların ortalama tur ücreti 399€’dan başlamaktadır. Evpatoria Doğu Avrupa’nın en eski bölgeleri arasında bulunan ayrıca derin bir tarihe sahip, uzun seneler boyunca hava değişimi ve sağlık sebebiyle tercih edilmiş muhteşem deniz ve kumsallarıyla özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği bölgeler arasında bulunmaktadır.Antik Yunan Döneminde kurulan günümüzde ise hem tatil hem de liman bölgesi olarak nam kazanan Evpatoria, ayrıca şifalı su ve çamur banyolarıyla da sağlık turizmi açısından önemli bir yere sahiptir.Evpatoria’da görülmesi gereken yerlerin başında Mimar Sinan’ın yapmış olduğu Cuma Camii gelir.Ayrıca St. Nicholas Katedrali, Odun Pazarı Kapısı bölgede görülmesi gereken diğer önemli yerlerdir.

Sevastopol, Ukrayna’nın en büyük limanı olarak bilinmektedir. Ayrıca ülkenin güneyindeki en önemli kültür ve tarih merkezlerinin arasında bulunur. Önemli konumu sebebiyle çok fazla savaş görmüş ve savaş dönemlerindeki savunmasıyla da büyük bir nam kazanmıştır. Kent 2.Dünya Savaşından sonra Kahraman Şehir ünvanını almıştır.Şehirde pek çok kültür sanat ve tarihi eser anıtlar bulunmaktadır. Doğal güzellikleriyle de oldukça önemli bir kent olan Sevastopol tüm sene boyunca farklı etkinlik ve festivallere de ev sahipliği yapmaktadır. Dolayısıyla yılın her dönemi pek çok turist tarafından ziyaret edilen bir bölgedir. Burada görülmesi gereken yerlerin başında Khersones Ulusal Arkeoloji Parkı vardır. Ukrayna’nın Troya’sı olarak isimlendirilen antik şehrin yanında St. Vladimir Katedrali vardır. Ayrıca Nakhimov Meydanı, Lunacharsky Tiyatrosu da ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır.

Yalta, kırım yarımadasının en dikkat çeken yerleri arasındadır. Karadeniz’den çok Ege ve Akdeniz havası taşıyan bölge sokakları ve yapılarıyla harika bir güzelliğe sahiptir. Sanat ve kültür anlamında pek çok müze, sanat galerisi, tarihi eser ve kültür etkinlikleri olan Yalta pek çok zenginliği bir arada bulundurur. Kentte görülmesi gereken yerlerin başında Livadia Sarayı gelir. Burası pek çok devlet adamını ve ünlü yazar olan Çehov’u misafir etmiştir.Keyifli bir kültür gezisi içinse Kırlangıç Yuvası Şatosu ile Yalta turu hafızalara işlenir. Ayrıca burada Massandra Sarayı, Nikitsky Botanik Bahçesi gibi önemli yerler de görülmeden gelinmemesi gereken yerler arasındadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir