Endonezya gezilecek yerler gece hayatı - Uzakdoğu

Endonezya gezilecek yerler gece hayatı

Endonezya ülkesinde gezilecek yerlerden ilki Yeni Gine Adasına yakın bir konumda bulunan Raja Ampat ismi verilen bir takımada yapısıdır gece oldukça canlıdır. Su altında yaşayan canlı sayısı ve niteliği değerlendirildiğinde dünyanın en zengin yeri olarak nam salmış Raja Ampat dalış yapmayı seven turistler için keyifli bir gün geçirebilmeyi mümkün kılmaktadır. Endonezya Borneo Adasında bulunan ve ekoturizm açısından büyük bir değer oluşturan Tanjung Puting Ulusal Parkında pek çok vahşi hayvan yaşamları devam ettirmekte olup bunların en popülerlerini ise bulut benekli leopar, makaklar ve pitonlar oluşturmaktadır. Doğal ve kültürel açıdan ülkenin önemli değerleri arasında gösterilen Flores Adasında volkanik gazların etkisiyle oluşan kalderalar bölgeyi ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun bir şekilde rağbet görmektedir.

Sivri uçlu ev çatıları ile farklı bir siluet olarak karşımıza çıkan ve Toraja insanlarının kültürünün etkilerini yoğun bir şekilde keşfedebilme imkanının bulunduğu Torajaland isimli rota dağlık bir arazide bulunmaktadır. Bromo Tengger Semeru Ulusal Parkı ise farklı bir habitat yapısı ile dikkat çekmektedir. Ulusal parkta antik volkanik kraterler, semeru ve bromo dağları gibi coğrafik yapılar yer almaktadır. Kum, deniz ve güneş üçlüsünü olmazsa olmazı yapan konuklara hitap edecek kumsalları ve en az Bali kadar güzel bir denize sahip olan Lombok bölgesi alternatif bir rota olarak karşımıza çıkmaktadır. Endonezya’nın dünya çapında bilinen ve her yıl çok sayıda turistin hem gemi turları hem de havayolu ulaşımı aracılığıyla ziyaret ettiği Bali ise tropikal iklimi, harika plajları ve volkanik yamaçları ile her zaman ön planda olmaktadır.

Endonezya gece hayatında ise yine Bali bölgesi ön planda olup Sky Garden Clup isimli mekanda çeşitli danslar ve görsel şovlar düzenlenmektedir. Sınırsız içki ve yemek servisi ile ön planda olan mekana 8 dolar gibi cüzi bir ücret karşılığında giriş yapabilmek mümkün hale gelmiştir. Eikon bar ise dans ve canlı müzik etkinlikleri ile misafirlerini ağırlamaktadır. Bali bölgesinin bir başka eğlence merkezi olan Districk Bali ise karaoke, canlı müzik ve DJ performansı gibi geniş eğlence yelpazesi ile misafirlerinin güzel ve keyifli bir gece geçirebilmesi adına gereken planlamaları yapmaktadır. Endonezya’da Bali haricinde Cakarta bölgesinde de çok sayıda gece kulübü, dans ve eğlence merkezleri yer almaktadır

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir