Diamond Gemisiyle Uzakdoğu 11 Gece - Uzakdoğu

Diamond Gemisiyle Uzakdoğu 11 Gece

Uzakdoğu Ülkelerine Diamond gemisi ile yapılacak 11 gece 12 gün sürecek olan tura katılanlar Singapur, Japonya, Güney Kore ülkelerinin birçok şehrini ve limanını görüp gezme fırsatını yakalayacaktır. Öncelikle ülkemizden havayolu ulaşımı ile geceleme uçakta yapılarak Singapur’a varılır. Modern dünyanın bütün güzelliklerini barındıran Singapur Asya Ülkeleri’nin en güçlüsüdür. Sokaklarında yol boyunca orkidelerin, gökdelenlerin ve ünlü markaların mağazalarının olduğu Orchard Bulvarı gezilir. Ülkede Clark Quey, Singapur nehri, Merlion Heykeli görülüp gece safarisi yapılabilir. Suki Restoranlarında deniz mahsullerinin yenilmesinin ardından Japonya’nın ikinci büyük şehri Osaka’ya uçakla geçilir. Dünyanın dokuzuncu metropol alanı ve gurme yiyecekler başkenti olan Osaka’da Osaka Körfezi, Universal Studios Japan ve Kalesi muhakkak ziyaret edilir.

Osaka turu yapılırken Japon bahçeleri, değişik mimariyle Golden Pavilion Zen Tapınağı, altından su aktığından kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı ve Nijo Kalesi de gezilir. Şehrin en büyük ana caddesi Kavaramaçi’de alışveriş yapılabilir. Ahşap bina içerisinde muhafaza edilen 15 metre boyundaki Buda Heykeli’nin bulunduğu Todaliji ve Kasuga Şinto Tapınağı gezilip 1200 ceylanın serbestçe gezdiği Kutsal Nara Ceylan Parkı gezilip Yakiniku, Kirpibalığı Güveci, Ahtapotlu kızarmış hamuru günün her saati hareketli olan Dotonbori ve Shinsaibashi caddelerinde yenilir. Sonra Kobe Limanı’na doğru Diamond Gemisiyle yola çıkılır. Kobe’den sonra big gün denizde yolculuk yapılır. Kargo miktarına göre dünyanın 3.en büyük limanı olan Güney Kore’nin Busan şehrine ulaşılır.
Kore Savaşı sırasında şehit düşen Türk Askerlerinin de bulunduğu Birleşmiş Milletler Askeri Mezarlığı Busan şehrinde görülmezse olmaz yerlerdendir. 678 yılında inşa edilen dağ manzaralı Bemosa Tapınağı, Yondusan Parkı’nda buluna Busan Kalesi, ülkenin en büyük balık pazarı Jagalshi Balık Pazarı gezilir. Ertesi gün Satsuma Yarımadası üzerine kurulmuş Samurai destanlarına ev sahipliği yapan Jeotermal suları ve Sakura Jima volkanıyla ünlü Kagoshima şehrine varılır. 1 günlük deniz yolculuğunun ardından Yokohama’ya ve sonrasında Tokya’ya ulaşılır. Japonya’nın başkenti Tokyo’da İmparatorluk Müzesi, Dünyadaki en büyük dönme dolaplardan biri olan Odaiba, Ginza semti, Ueno Parkı, geleneksel eşyalar satan Asakusa, Tokyo Kulesi, Roppongi Hills ziyaret edildikten sonra Çiğ balık, dilimlenmiş balıketi yenildikten sonra Tokyo’dan Singapur’a oradan da İstanbul’a geçilerek tur sonlandırılır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir