CrownPrincess Gemiyle Büyük Akdeniz Turu - Akdeniz

CrownPrincess Gemiyle Büyük Akdeniz Turu

Akdenizdeki ülkelerin önemli yerlerini daha yakından görmek isteyenler için CrownPrincess gemisiyle düzenlenen turlar 11 gece ve 12 gün sürmektedir, dünyanın en özel gemileri arasında gösterilen CrownPrincess ile yapılan yolculukta verilen hizmetlerde bir bölümü ücretsiz iken bir kısmı için ekstra ücret talep edilmektedir. Geminin içerisindeki alkollü içeceklerin tamamı ücretli iken alkolsüz içeceklerin sadece bir bölümü ücretlidir. Gemi tarafından düzenlenen şehir turları, kişisel harcamalar, bahşişler ve vize ücretleri yolculuğa katılan kişiler tarafından ödenecektir. Bunun dışındaki ücretlerin tamamı tur şirketleri tarafından karşılanmakta olup insanlar bunlar için ekstra ücret ödemesi yapmamaktadır.

İstanbul Sabiha Gökçen ya da Atatürk Havalimanından binilen uçakla Barselona’ya iniş yapılmakta ve orada tur şirketinin görevlileri tarafından alınan yolcular gemiye yerleştirilmektedir. Daha sonra ise dünyanın en güzel kentlerinden bir tanesi olan Barselona gezilmekte ve özellikle mimari yapılarını daha yakından görebilme imkanı bulunmaktadır. Daha sonra ise gemiyle yolculuk başlamakta ve öncelikle Fransa’nın ünlü şehri Marsilya’ya geçilmektedir. Buradaki doğal güzellikleri ve koyları daha yakından görme fırsatı bulan kişiler isterlerse şirket tarafından düzenlenen mini gezintilere katılmak suretiyle kenti daha yakından görebilmektedir. Buradan sonra İtalyan şehri olan Livorno’ya geçilmekte ve böylece Floransa’yı görme imkanı doğmaktadır. Tarihte çok önemli rol oynamış olan bu kentte bulunan farklı mimari tarzda olan yapıların insanların ilgisini çekmeyi başarmaktadır.

Livorno’dan sonra tekrar yola çıkan gemi bir sonraki günü denizde geçirmekte ve insanlar gemide bulunan imkanlardan yararlanma fırsatı bulmaktadır. Ayrıca geminin içerisinde farklı etkinlikler düzenlenmekte ve insanlar bunlara katılarak eğlenceli dakikalar geçirmektedir. Daha sonra ise Yunanistan’a gelinmekte ve birkaç gün boyunca farklı Yunan adaları gezilmektedir. Bozulmamış doğasıyla insanları büyüleyen adaların her biri farklı bir güzelliğe sahip olup insanların beğenisini kazanmaktadır. Buradan çıktıktan sonra yine denizde bir gün geçirilmekte ve daha sonra Kotor’a gelinmektedir. Burası da gezildikten sonra İtalya’da bulunan Amalfi Sahilleri gezilmekte ve buradan da Roma’ya geçilerek gezi tamamlanmaktadır. Buradaki havalimanından kalkan uçaklarla tekrar İstanbul’a dönülmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir