Colorado Gezilecek Yerler Fiyatları - Amerika

Colorado Gezilecek Yerler Fiyatları

Orta Amerikada yer alan Colorado gezilecek yerleriyle eşsiz şehir doğal güzellikleri ile turistlerin ilgi odağı olmaktadır ve özellikle mevcut parkları, doğal alanları, gölleri ile Denver görülmesi gereken eşsiz bir eyalettir.

Colorado’da gezilmesi gereken başlıca yerler:
• Denver Sanat Müzesi
• Confluence Park
• Denver Botanik Bahçesi
• Denver Hayvanat Bahçesi
• Red Rocks Park&Amphitheatre
• Denver İtfaiyeciler Müzesi
• Washington Park
• Colorado Tarih Merkezi şeklinde sıralanabilmektedir.

6-18 yaş arasında 5 dolar, üyelere 12 dolar ve üye olmayanlara 24 dolar ücretle giriş hakkı verilen Denver Sanat Müzesi’nde dünyanın birçok yerinden gelen sanat eserleri yer almaktadır. Modern tasarımların ve ilginç dizaynların adresi olan müze turistler tarafından sıkça ilgi görmektedir. Confluence Park yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi gören yerler arasında bulunmaktadır. Dinlence merkezine ücretsiz girilebilmektedir. Denver Botanik Bahçesi Rocky Dağları’nın eteklerinde yer almaktadır. Zengin bitki çeşitleri ve amfi tiyatroyu görmek için ziyaret edilebilecek yerler arasında bulunmaktadır. Üyelere tamamen ücretsiz olan yerde turistler 12.50 dolar vererek giriş yapabilmektedir. Ayrıca 65 yaş üzeri, öğrenci ve 3-15 yaş arası kişiler de sadece 9.50 dolara giriş yapabilmektedir. Denver Hayvanat Bahçesi 700 farklı türde hayvan barındırmaktadır. Dünyada sertifikaya sahip 4 hayvanat bahçesinden biri olan yerde 3-11 yaş arası çocuklar için 9 dolara bilet alınabilirken 12-64 yaş arası kişiler içinse 13 dolara bilet satışından faydalanılabilmektedir.

Red Rocks Park& Amphitheatre doğal amfi tiyatro doğa ve sanatın buluştuğu nokta olarak tarif edilmektedir. Burada olan sanatsal etkinlikler ücretsiz olabildiği gibi yapılacak konser ya da gösterime bağlı olarak fiyatlandırmaları değişmektedir. Denver İtfaiyeciler Müzesi 30.000 den daha fazla ürüne ev sahipliği yapmaktadır. Çocuklu ailelerin sıkça tercih edebileceği mekanlar arasında yer almaktadır. Giriş ücretsiz olmaktadır. Washington Park ücretsiz alanda göller, bahçeler, spor kompleksleri, gezi alanları, tenis kortları gibi yerler mevcuttur. Colorado Tarih Merkezi’nde inovatif sergiler, son teknoloji ile donatılmış olan sergiler yer almaktadır ve giriş ücretleri güncel olarak değişebilmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir