Çin Gece Hayatı ve Tur Paketleri - Uzakdoğu

Çin Gece Hayatı ve Tur Paketleri

Çin ülkesinde gece hayatı denilince özellikle Pekin ve Şangay kentleri sunduğu imkanlar ve geniş yelpazeye sahip aktiviteleri sayesinde Çin tur paketleri ilgi çektiği gibi gerek yerli gerek yabancı pek çok turistin zevkine ve bütçesine uygun şekilde etkinlikleri bünyesinde barındırmaktadır. Pekin kentinin refah seviyesinin yüksekliği ile birlikte eğlence sektörüne yapılan yatırımlar çerçevesinde pek çok disko, gece kulübü, bar gibi eğlence mekanları açılmış ve şehrin bambaşka bir siluete bürünmesi sağlanmıştır. Pekin’de yer alan eğlence mekanlarına bakıldığında Angel isimli gece kulübü sunduğu yiyecek ve içecek ikramları ve Çin geleneklerini yansıtan yapısı ile dikkat çekmektedir. Kentte bulunan bir diğer gece kulübü Babyface ise özellikle gençlere hitap eden bir mekan olup müzikleri ile ön planda olmaktadır. Banana isimli eğlence mekanında ise Uzakdoğu kültüründen çok Avrupa kültürünü yansıtan etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Teknomüzikler ve canlı DJ performansları sayesinde dinamik bir eğlence mekanı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çin’in bir diğer kenti Şangay’da da benzer şekilde birçok eğlence mekanı yer almakta ve bu sayede Şangay geceleri oldukça renkli ve hareketli geçebilmektedir. Her kesimden insanın bulunduğu bölgede sunulan imkanlar doğrultusunda keyifli vakit geçirebilmek mümkün olmaktadır. Kentte yer alan TheGheisha isimli mekan 3 katlı yapısıyla ön plana çıkmakta ve her katında ayrı bir eğlence etkinliği düzenlenmektedir. TheShelter isimli mekan ise oldukça hoş bir görünüme sahip olup müşterilerin güzel bir gece geçirebilmesi için gereken tüm imkanlar sunulmaktadır. Çin ülkesine düzenlen tur paketlerinin detaylarına bakıldığında ise uğranacak rota ve geçirilecek gün sayısına bağlı olarak farklı alternatifler mevcut olup hemen hemen her tur paketinde Pekin ve Şangay kentleri mutlaka yer almaktadır.

Pekin kentinde bulunan dünyaca ünlü Çin Seddi, Tiananmen Meydanı ve Yasak Şehir gibi bölgeler gerçekleştirilen tur kapsamında mutlaka ziyaret edilmektedir. Çin’in bir başka kenti Xian’da ise TerraCotta Savaşçıları, Şehir Duvarları ve Atlar Müzesi gibi tarihi öneme sahip rotalar yer almakta ve turistler tarafından yoğun bir şekilde rağbet görmektedir. Guilin kenti ise daha çok doğaseverlere hitap edecek özellikleri bünyesinde barındırmakta olup Li Nehri ve Fil Vadisi gibi bölgelerle ön plana çıkmaktadır. Şangay kentinde ise Yuyuan Bahçesi ve JadeBuddha Tapınağı gibi yapılar turizm açısından önemli bir değer oluşturan oktalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bahsedilen bölgelerde gerçekleştirilecek 8 gece 9 günlük bir tur için ekstra harcamalar ve ekstra turlar haricinde katılımcıların 2 bin 300 dolar seviyesinde bir bedel ödemesi gerekmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir