Celebrity Solstice 9 gece tur paketi - Uzakdoğu

Celebrity Solstice 9 gece tur paketi

Celebrity Solstice 9 gece tur paketi içerisinde San Francisco, Seattle, Ketchikan, Tracy Arm, Fjord, Juneau, Skagway, Alaska, Victoria destinasyonları üzerinden ve yaz aylarında yapılmalıdır. Alaska gibi genelde soğuk olan bölgelere yapılacağından yaz aylarının tercih edilmesi turu daha da güzelleştirecektir. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan San Francisco’ya havayolu ulaşımı ile varılır, San Francisco’da bir gece konaklandıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük on şehrinden biri olan Seattle’ye uçakla ulaşıldıktan sonra Boeinglerin ilk defa yapıldığı yerleri içeren uçak müzesi (Museum Of Flight) gezilebilir. Space Needle binasının üst katında bulunan döner restorandan Seattle manzarası izlenebilir. Ardından Experience Music Project fütüristik bina, Seattle’nin tarihi merkezi Pioneer Sguare gezilebilir.

Pike Market’te açılan ilk Starbucks’ta kahve içilebilir, Pike Place Markette alışveriş yapılabilir. Washington Lake ve kent manzarasına karşı golf oynanabilen New Castle Golf Club’te golf oynadıktan sonra limandan Celebrity Solstice ile yolculuk başlar. 2 güne yakın deniz yolculuğunun ardından Alaska Eyaleti’nin bir ili olan Ketchikan’a varılır. Dünya Somon Balığı Merkezi olarak bilinen şehir sanat galerileri ve özel mağazaları ile ünlüdür. Ward Gölü ve Tongass Orman’ı görülüp, Somon Balığı yiyip, yerel kavrulmuş kahveden içip Alaska temalı oyuncaklardan hediye alındıktan sonra Tracy Arm’a geçilebilir. Tracy Arm, Alaska’nın Kızılderili Na-Dene halkından olan Tlingitler’in yaşadığı bir bölgedir. Örgütlü bir yerel yönetimi olmayan bu yerde buzul oymaları, kahverengi ayılar görülebilir.

Tracy Arm Doğal Parkı ve Last Chance Mining Müzesi gezilmeden, somon füme ve yengecin tadına bakmadan ayrılmayın. Aynı gün içerisinde Juneau’ya varılır gece orda konakaldıktan sonra ertesi gün Skagway’e yola çıkılır. ABD’nin yüzölçümü en büyük fakat nüfusu en az olan Alaska, Rusya İmparatorluğu’ndan para ile satın alınım ülkenin topraklarına katılmıştır. Oldukça soğuk bir iklime sahip olan eyalette Holy Family Katedrali, Wasilla, Eagle River muhakkak görülmelidir. Kurutulmuş ve geyik etinin tadına bakıldıktan sonra denize açılıp bir gün yolculuğu yapılıp Victoria’ya varılır. Avustralya’nın güneydoğusunda bulunan ülkenin en ufak ama en kalabalık bölgesidir. Altının keşfedilmesi ile ticaret merkezi haline gelen eyalette en kalabalık yeri olan Melbourne, Halls Gap, Ballarat ve Echuca gezilir. Kanguru eti yendikten sonra Seattle’ye ordan San Francisco’ya geçilip İstanbul’a uçulur.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir