Carnival Horizon Gemisiyle 3 Ülke Gezisi - Akdeniz

Carnival Horizon Gemisiyle 3 Ülke Gezisi

Dünyanın en lüks tur gemileri arasında bulunan Carnival Horizon gemisiyle düzenlenen turlarda insanlar 3 farklı ülkeyi gezme fırsatı bulmaktadır. Akdeniz üzerinde bulunan Avrupanın en güzel doğal güzelliklerine sahip olan İtalya, Fransa ve İspanya bu tur kapsamında gezilebilmekte ve ayrıca söz konusu ülkelerin şehirleri de daha yakından görülebilmektedir. Yapılan gezide verilen hizmetlerin nerdeyse tamamı ücretsiz olmasına rağmen vize, sigorta, ekstra turlar ve seyahat sigortası için ekstra ücret ödenmesi gerekmektedir. Yapılacak olan geziye kayılmak isteyen kişilerin öncelikle İstanbul’dan uçakla Barselona’ya geçmesi gerekmektedir. Buradaki havalimanından görevliler tarafından karşılanan kişiler devasa yüzen otele yerleştirilmekte ve buradan sonra gezi başlamış olmaktadır.

Barselona’daki gemiye yerleştikten sonra bu şehri gezmek için zaman bulan yolcular için mini gezintiler düzenlenmekte ve kentin önemli yerleri gezilmektedir. Son derece özel bir kent olan Barselona’ya yıl için çok sayıda turist gelmekte ve kenti daha yakından görmektedir. Farklı katedralleri ve yapılarıyla dikkat çeken şehir gezildikten sonra denizde yolculuk başlamakta ve buradan İtalya’ya ait olan Sardunya adasına geçilmektedir. Doğal güzellikleri ve özel koyları ile dikkat çeken adada yolcular keyifli zaman geçirebilmekte ve muhteşem manzaraları daha yakından göre bilmektedir. Buradan sonra ise bir başka İtalyan kenti olan Napoli’ye geçiş yapılmakta olup burası için panoramik şehir gezisi düzenlemekte ve isteyen kişiler buna katılırken isteyen kişiler ise farklı şehirle Napoli’yi gezebilmektedir.

Napoli’den sonra yoluna devam eden geminin bir sonraki durağı ise İtalya’nın başkenti olan Roma’dır. Dünyanın en önemli şehirleri arasında bulunan Roma’da çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır. Tarihin en büyük devletlerinden bir tanesi olan Roma İmparatorluğuna yıllarca başkentlik yapmış olan kentin içerisinde bulunan yapılar görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Buradan Floransa’ya geçilmekte ve aynı şekilde burasıda gezildikten sonra Fransa kıyılarına gelinmektedir. Marsilya gibi önemli bir kent bu gezinin kapsamında gezilmekte ve önemli yerleri ziyaret edilmektedir. Daha sonra ise Barselona’ya dönülmekte ve oradan da uçakla İstanbul’a geçilmektedir. Böylece yapılan bu muhteşem yolculuk tamamlanmış olmaktadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir