California Tur Paketi ve Gece Hayatı - Amerika

California Tur Paketi ve Gece Hayatı

Amerika California eyaletine düzenlenen tur paketinde ağırlıklı olarak San Diego ve Los Angeles bölgeleri gece hayatlarında ziyaret edilmektedir. Plajları, hayvanat bahçeleri gibi doğal güzelliklerinin yanında birçok müzeye sahip olmasından ötürü tarihi bir öneme de sahip olan San Diego kentinde gezilebilecek pek çok nokta bulunmakta ve burada keyifli vakit geçirebilmek mümkün olmaktadır. San Diego’da yer alan Balboa Parkında park, bahçe ve müzelerin bir arada olduğu muhteşem bir yapı bölgeyi ziyaret eden misafirlere eşsiz bir gün vadetmektedir. Harika koyları, kumsalları ile ön plana çıkan La Jolla isimli bölgede ise deniz ve güneşin tadını çıkarmanın yanı sıra burada bulunan birçok mağaza ve kafe gibi iş yerleri sayesinde alışveriş keyfi yapabilmek ve bölgenin yerel lezzetlerini tadabilmek mümkün olmaktadır.

İçerisinde tayga, yağmur ormanları hayvanları pek çok hayvanın barınmasının sağlandığı San Diego Hayvanat Bahçesi oldukça büyük bir arazide bulunmakta olup birçok endemik canlı burada yaşamını sürdürmektedir. Denizciliğe ilgi duyan misafirlere hitap edecek nitelikte birçok tarihi öneme sahip geminin sergilendiği San Diego Deniz Müzesi 19.yüzyıldan kalma birçok esere ev sahipliği yapmakta olup ABD’nin en büyük müzesi unvanına da sahiptir. San Diego’da bulunan yerli ve yabancı turistlerin hoşça vakit geçirebilmesi adına düşünülmüş bir etkinlik olan Seaworld’de ise eğitimli su hayvanları çeşitli görsel şovlar düzenlemektedir. Los Angeles bölgesinde gezilecek yerlere bakıldığında ise görkemli binaları ile ön plana çıkan Downtown, film yıldızlarının izini taşıyan ve sinema sektörünün kalbi niteliğindeki Hollywood bölgesi ziyaret edilerek keyifli bir gün geçirmek mümkün olmaktadır.

Los Angeles bölgesinde bulunan ve dünyaca tanınan bir temaparkolma özelliğine sahip olan Disneyland’a dünya üzerinden pek çok turist ziyaret gerçekleştirmektedir. Disneyland sadece çocuklara değil yetişkinlere özel etkinlik ve eğlenceleri misafirlerinin beğenisine sunarak her zaman ilgi odağı olmayı başarmıştır. California’da bulunan çok sayıda bar, dans kulübü, gece kulübü gibi eğlence mekanlarında sunulan ışıklı şovlar, canlı müzik ve DJ şovları sayesinde geceler oldukça dinamik ve eğlenceli bir şekilde geçmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir