Bulgaristan Burgaz Tur Paketleri - Karadeniz

Bulgaristan Burgaz Tur Paketleri

Balkanların önemli ülkelerinden Bulgaristan içerisinde yer alan Burgaz tatilcilerin en fazla ilgi gösterdiği bölgelerden bir tanesi olup ülkemizde faaliyet gösteren tur şirketleri tarafından buraya yönelik bir takım tur paketleri hazırlanarak insanlara farklı alternatifler sunulmaktadır. Ülkemize de komşu olan Bulgaristan’ın bir kenti olan Burgaz hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile dikkat çeken bir yer olduğundan dolayı tur şirketleri tarafından buraya özel bir ilgi gösterilmektedir. Bu ilginin temel nedeni ise tabi ki insanların buraya olan merakı ve görme isteğidir. Karadeniz kıyısında yer alan bölge, ülkemize son derece yakındır. Bu durum bazı kişilerin kendi özel araçları ile buraya tatile gitmesine neden olur.
Burgaz için yapılan turlar incelendiğinde çok büyük bir bölümünün İstanbul’dan başladığı görülecektir. İstanbul’dan başlayan turda otobüsler kullanılmakta ve insanlar otobüsler ile buraya geçiş yapmaktadır. Bu esnada bazı yerleşim birimleri de ziyaret edilirken buralarda çok fazla zaman kaybedilmemektedir. Çünkü gezinin ana hedefi Burgaz’dır ve insanlar burada zaman geçirmeyi istemektedir. Ayrıca bazı tur paketlerinde diğer Balkan kentlerinin olduğu görülecektir. Uzun süreli turlarda böyle ayarlamalar mevcuttur ve insanlar kendi isteklerine göre bunlardan bir tanesini tercih edebilir. İstanbul’dan yola çıkan kişiler buraya geldiklerinde ilk olarak kalacakları otellere yerleşmektedir. Otellerde biraz dinlendikten sonra ise panoramik bir şehir turu yapılır ve kent genel olarak tanıtılır.
Burgaz içerisinde yer alan gezilecek noktaların başında plaj gelir. Karadeniz kıyısında yer alması, şehrin farklı noktalarında plajlar oluşmasına neden olmuştur. Burgaz Plajı bunlardan en meşhuru olup insanlar burada çok keyifli zamanlar geçirmektedir. Hem denize giren turistler hem de etrafta yer alan kafe ve restoranlarda bir şeyler yiyerek zaman geçirebilmektedir. Özellikle akşam saatlerinde havanın biraz daha yumuşamasıyla birlikte çok daha güzel bir ortam oluşmaktadır. Plaj dışındaki bir diğer önemli nokta ise Vaya Gölü olup burası da çok fazla ilgi görür. Kentin etrafından üç farklı göl olmasına rağmen Vaya bunlardan en güzeli olarak kabul edilir ve şehre gelen turistlerin önemli bir kısmı burayı ziyaret eder.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir