Bükreş gece hayatı ve tur paketleri - Karadeniz

Bükreş gece hayatı ve tur paketleri

Tuna Nehrinin bir kolu konumunda olan Dimbovita kıyısında yer alan Bükreş, Romanya başkenti olarak gece hayatları ve tur paketleri dahilinde eğlence dünyanın da merkezinde yer alan bir şehir özelliğine sahiptir. Şehir aynı zamanda ülkenin ticaret merkezi olduğu için bölgede sosyal ve kültürel aktiviteler de oldukça gelişmiş konumdadır. Şehrin tam bir plan şehri özeliğindedir. Yani ticaret merkezleri, eğlence merkezler ve diğer yerleşim merkezleri, bir plan dahilinde şekillenmiş durumdadır. Bükreş turlarının çok keyifli bir seçeneği turistlere sunuyor olması, tur katılımcılarının keyif dolu bir serüven yaşamalarını da mümkün kılmaktadır. Bölgede gece hayatının oldukça renkli olması, bunun yanı sıra farklı eğlence tarzlarına müsait bir şehir olması, gece hayatının bölgede yoğun bir şekilde yaşanmasında etkilidir. Bükreş çok eski bir yerleşim yeri olduğundan dolayı binaların yapıları da bu köklü tarihten etkilenmiştir. Ülkemizden bölgeye yapılan turların, alternatifi bol seçeneklerden oluşuyor olması katılımcıların bu turlara ilgi göstermesine neden olmaktadır.

Bükreş capcanlı gece hayatının olduğu bir şehir olarak ön plana çıkıyor. Birbirinden güzel gece kulüpleri birbirinden elit restoranlar müşterileri kendilerine çekiyor. Bunun yanı sıra, casinolar ise kumar tutkunu olanlara hitap ediyor. Bölgede özellikle Lipscani bölgesi gece kulüplerinin yoğun olduğu bir bölge olarak ön plana çıkıyor. Strada Smardan bölgenin önemli mekanlarından birisi olarak tanınıyor. Elit sınıf mekan olan Strada Smardan, müşterilere oldukça eğlenceli bir gece vaat ediyor. Bükreş esasında hemen her tarzda eğlence mekanı bulunan bir şehir olarak tanımlanıyor. Bölgede Jazdan yerel müziklere varıncaya kadar çok geniş bir yelpazede müzik yapılıyor. Canlı müzik barları da ziyaretçilerin ilgisini çeken eğlence yerleri arasında yer alıyor.

Bükreş Romanya’nın en güzel şehridir. Dolayısıyla ülkemizden Bükreş’e olan turların sayısı her geçen gün artmaktadır. Balkan turu yapmak isteyenlerin ilk aklına Bükreş turu gelmektedir. Bu tur paketlerinin uçakla ya da otobüsle yapılabiliyor olması, tur sayısının fazla olmasına da neden olmaktadır. Bunun yanı sıra Bükreş turlarının uygun fiyatlı olması, kredi kartlarına taksit olanaklarının bulunuyor olması gibi nedenler bölgeye yapılan turlara olan talebi arttırmaktadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir