Bahamalar Gezilecek Yerler Tur Paketi - Vizesiz

Bahamalar Gezilecek Yerler Tur Paketi

Geniş bir ada topluluğundan oluşan Bahamalar dünyanın sayılı gezilecek yerleri arasında olması sebebiyle birçok insan tarafından tatil ve gezi amaçlı hazırlanan tur paketlerine dahil olarak ziyaret edilmektedir. Türkiye ile arasında vize zorunluluğu olmayan ülkeler arasındadır. Türkiye’den direkt uçak seferleri düzenlenmemektedir. Uçak yolculuğu bir kaç ülke üzerinden sürdüğü için yolculuk süresi 30 saati bulabilmektedir. Ülkemizden Bahamalar’a tur gezileri düzenlenmektedir. Tur paketi içinde gidiş dönüş yol masrafı, belirtilen otel veya gemide konaklama, yemek, havaalanı vergileri, animasyon ve gösteriler bulunmaktadır. Kişisel harcamalar kişiye özel olarak sınıflandırılmaktadır. Tek kişilik ortalama tur paketi ücreti 7 günlük 8.000 TL. ile 15.000 TL. arasında değişmektedir. Ödemeler peşin veya kredi kartına taksit şeklinde yapılabilmektedir.

Bahamalar’ın plajları ve denizleri görülmeye değer güzelliktedir. Bunun dışında gezilmesi gereken yerler:
• Bahamalar’ın başkenti Nassau’da Korsan Müzesi, Bahama Ulusal Sanat Galerisi, Tarihi Şehir Merkezi, Ardastra Bahçeleri bulunmaktadır. Nassau Korsan Müzesi: 1716 yılında ziyarete açılmıştır. Müze içerisinde manken ve seslerden oluşturulmuş heykeller bulunmaktadır. Balmumundan yapılmış heykeller özellikle dikkat çekenler arasındadır. Daha çok korsanların yaşamları ve yaşam alanları canlandırılmıştır. Ardastra Bahçeleri içerisinde Hayvanat Bahçesi ve Koruma Merkezi yer almaktadır. 1982 yılında açılmış doğa koruma alanıdır. Burada 200’den fazla sürüngen ve kuş türü bulunmaktadır. Doğal ortamında bulunan yeşil görünüm dinlenmeye uygun mekanlar arasındadır.
• Grand Bahama’da Rand Doğal Parkı, Peterson Cay Doğal parkı, Port Lucaya, Lucayan Doğal Parkı görülmeye değer yerlerdendir.
• Cococay Adası: Eğlenceyi sevenlerin sıkça tercih ettiği yerler arasındadır.
• Mavi Lagün Adası: Bölgenin en önemli turistik adası olarak kabul edilmektedir.
• Atlantis Paradise Adası: Diğer bir ismiyle Cennet Adası görülmeye değer muhteşem yerler arasına adını yazdırmıştır.

Bahamalar 1964 yılında Kuzey Amerika’da kurulmuş tatil cenneti olarak görülen yerlerden biridir. Nüfusu yaklaşık 395.000’dir. Başkenti gelişimi ile dikkat çeken ve ülkenin en büyük şehri olan Nassau’dur. Resmi dili İngilizce ve para birimi Amerikan doları, Bahama dolarıdır. Türkiye ile Bahamalar arasında 7 saatlik bir zaman dilimi bulunmaktadır. Bahamalar Türkiye’den 7 saat daha geridedir. Daha çok Haziran ve Kasım ayında turist ağırlayan Bahamalar ile Türkiye arasında vize şartı aranmamaktadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir