Andora Uygun Fiyatlı Tur Seçenekleri - Vizesiz

Andora Uygun Fiyatlı Tur Seçenekleri

İsmi ülkemizde ve diğer ülkelerde de çok fazla bilinmese de Avrupada bulunan ve uygun fiyatlı tur seçenekleri kaliteli alışverişin yapılabildiği turistler tarafından sürekli ziyaret edilen ülkelerden biri olan Andora Avrupanın en küçük ülkelerinden biri olarak bilinmektedir. 468 km2’lik bir alana sahip olan ülke, 60 bin nüfuslu ve yılda 12-14 milyon turistin ziyaret ettiği, 9.yy kabul edilen, merkezden 13 km uzaklıkta Uran beyliğine bağlı bir yer iken daha sonrasında önce Fransa daha sonra İspanya’nın hakim olduğu bir bölgeye dönüşmüştür. Bu iki ülke arasında el değiştiren Andora, 1900’lü yıllarda İspanya’nın sırtına bir yük haline gelmiş bu sebeple ülkeye bağımsızlık verilmiş böylece Andora demokrasi ile yönetilen bir ülke olmuştur, dağlık bir bölge olmasından ötürü tarım, hayvancılık ve sanayi gibi alanlarda gelişmemiş bu sebeple ülke turizmine önem vermiştir. Dolayısı ile ülkeye turist gelmesi için alışverişte gümrük vergilerini kaldırmıştır ve yoğun kar yağışlarını bir avantaja çevirerek dünyanın en iyi kar pistlerini yaptırarak yaz aylarından çok kış aylarında turistlerin bölgeye akın etmesini sağlayarak kendine bir yer edinmiştir.
Günübirlik gelen ziyaretçiler genelde buradan beyaz eşya almak için gelmektedir. Açık bir pazar haline gelen ülke alışveriş kotası koyarak ekonomisine verilebilecek zararın önüne geçmektedir. Alışverişin dışında sakin, temiz,şirin ve düzenli bir ülkedir. Burada özellikle parfümseverlerin ve kayak meraklılarının zaman geçirmesi çok eğlencelidir.Andora’nın para birimi Euro’dur ve resmi dili Katalanca’dır. Bunun yanı sıra İngilizce, Portekizce, Fransızca ve İspanyolca dilleri de ülkede konuşulan diğer diller arasındadır. Ülkemizin Andora ile arasında 1 saatlik fark vardır. Türkiye, Andora’dan 1 saat kadar ileridedir.
Andora, İspanya ve Fransa arasında kalan denize bir bağlantısı bulunmayan Güneybatı Avrupa’da bulunan minik bir ülkedir.Yaklaşık olarak 300’ün üzerinde oteli olan Andora’da kalacak yer sıkıntısı yaşanmaz. Fakat kış aylarında belirli tarihlerde ve haftasonlarında otel fiyatları olduğundan daha yüksektir. Ayrıca ülkeye gitmeden önce kalacak yerinizi baştan arayarak ayarlamanızda fayda vardır. Tabi ki ülkede pansiyonlar daha uygun fiyatlarla konaklama sağlamaktadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir