Aegina Adası Tur paketleri ve gezilecek yerler - Yunan Adaları

Aegina Adası Tur paketleri ve gezilecek yerler

Yunanistan başkenti Atina bölgesine en yakın adalardan bir tanesi olan Aegina Adası tur paketleriyle sizleri beklerken gezilecek yerlerine ait güncel bilgiler sizlerle olacaktır. Ülkemizde en çok bilinen Yunan adaları Mikonos, Santorini gibi adalardır fakat bu adalara ulaşmak için ortalama 4 veya 5 saatlik feribot yolculuğu yapmak gereklidir. Aegine Adası, zamanı az olanlar için günü birlik gidip doyumsuz manzaralarını izleyip, sahilinde dinlenip dönmek isteyenler için ideal adadır. İdra Adası ile aynı ada takımlarında yer alan Aegine, Saronic Adalarından biridir. Atina’ya feribotla sadece 1 saat yakınlıkta bulunduğu için Cumartesi, Pazar günleri yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça rağbet görmektedir.

Gün içerisinde en az 20 seferin bulunduğu Pire Limanı’ndan kalkan Saronic Adalarına kalkan feribotlara binildiğinde bir saat içinde adada olunur. Adada ilk, tatlı neo-klasik evleri, kahvehaneler, hediyelik satan dükkanlar, sahilde yürüyüş yapan insanlar ve fıstık ve fıstık ürünleri satan büfeler dikkatleri çekmektedir. Yaşadığı dönemde mucizevî bir şekilde insanları iyileştirdiğine inanılan Aziz Nektarios’un kabrinin de bulunduğu Aziz Nektarios Katedrali’ne Pazar günü gelip ayine katılıp dönen insanlarla dolup taşmaktadır. Şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunan katedralin yanında rahibelerin yaşadığı manastır bulunmaktadır. Adada görülmesi gereken en güzel tarihi eserlerden biri de Aphea Tapınağı’dır. Çam ağaçlarıyla kaplı tepede yer alan tapınak adada en az hasar görmüş eserdir. Adanın tamamını görebilecek yere inşa edilmiştir.

Adaya genellikle kafasını dinlemek isteyenler gelmektedir çünkü ada plajları, sahili ve ortamıyla insanları dinlendirici bir etkiye sahiptir. Aphaea Tapınağından sonra yürüyerek ulaşılabilecek ag.Marina’ya gidilip yüzülebilir. Masmavi denizi, kumsalları, doğal harikalarıyla tam bir tatil cenneti olan adada eğlence mekanları da oldukça fazladır. Gündüz dinlenip gece eğlenmek isteyenler için cazip fırsatlar sunulmaktadır. Aegina Adası’nın güneybatısında yer alıp küçük teknelerle geçilen yerleşik hayatın olmadığı Moni adası vakti olanlar için güzel bir tercih olacaktır. Yüzmek ve dinlenmek için elverişli birbirinden güzel koylara sahip olan Moni adasında insanlara alışık geyikleri besleme fırsatını yakalayabilir, denizin ve doğanın keyfi sürülebilir. Aegina Adasından kalkan feribotla ile Atina’ya oradan da ülkemize dönülebilir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir