Adriyatik Gemi Turu Fırsatları - Adriyatik Kıyıları

Adriyatik Gemi Turu Fırsatları

Balkanlar ile İtalya arasında yer alan Adriyatik Denizi üzerinde yapılan gemi turu sayesinde katılımcılar burada yer alan birçok kenti daha yakından görme fırsatı elde ederken aynı zaman farklı eğlence fırsatları da yakalamaktadır. Adriyatik Denizine kıyısı olan ülkelerin sayısı oldukça fazladır ve yapılan gemi turu sayesinde söz konusu ülkelerin kültürlerini çok daha yakından görme fırsatı yakalayan katılımcılar bu durumda çok büyük keyif almaktadır. Yapılacak olan gezileri düzenleyen şirketler farklı programlar hazırlamakta ve buna bağlı olarak bazen sınırlı sayıda kent ziyaret edilirken bazen ise çok daha fazla kente gidilmektedir. Gidilen kentlerin içerisinde yer alan güzellikleri daha yakından görmek isteyen kişiler için mini gezintiler düzenlenmekte ve bunlar sayesinde şehrin en önemli yerleri bir rehber eşliğinde ziyaret edilmektedir.

Gemi turuna katılacak olan kişilerin mutlaka pasaport ve vize işlemlerini kendilerinin halletmesi gerekmektedir. Bunun dışındaki hususları firmalar halletmekte ve geziye katılacak kişiler bunlarla uğraşmamaktadır. Ayrıca katılımcılar sadece geziye katılım ücreti ödemekte olup bunun dışındaki ödemeler yine firma tarafından yapılmaktadır. Fakat kişisel harcamalar ve alışverişler gibi hususları kişilerin kendilerinin karşılaması gerekmektedir. Adriyatik Denizi için yapılan gezilere katılan turistler öncelikle İstanbul’a gelmekte ve burada yer alan havalimanından İtalya’ya hareket etmektedir. İtalya’nın Adriyatik’e bakan liman kentlerinden birine geçen turistler burada gemilere yerleşmekte ve gezi başlamaktadır. Gezilerin süresi yapılan planlamaya bağlı olarak değişmektedir. Fakat ortalama olarak bir hafta sürdüğünü söylemek mümkündür.

İtalya, Slovenya, Bosna Hersek, Hırvatistan ve Arnavutluk gibi ülkelere ait kentler söz konusu tur kapsamında ziyaret edilmekte ve burada yer alan eserler daha yakından görülmektedir. Özellikle Bosna Hersek üzerinde bulunan eserlerin önemli bir kısmının Osmanlı tarafından inşa edilmiş olması ülkemizden buraya giden turistlerin farklı hissetmesine neden olmaktadır. Bunun dışında yakın tarihte yaşanan Bosna savaşına dair kalıntılar da insanları fazlaca etkilemektedir. Rehberlerin anlatımı eşliğinde yapılan gezilerde bazı insanlar duygusal anlar yaşamaktadır. Bunun dışında Arnavutluk sahillerinde denize girme imkanı bulan katılımcılar söz konusu durumdan büyük keyif almaktadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir