Adriyatik 5 Ülke Gemi Turu - Adriyatik Kıyıları

Adriyatik 5 Ülke Gemi Turu

Tatil seçenekleri arasında farklı bir yeri bulunan gemi turu fırsatlarının kapsamında Adriyatik Denizine kıyısı bulunan 5 ülke kıyılarını gemi turları vasıtasıyla gezmek beraberinde önemli kazanımları getirmektedir. Gemi turu kapsamında düzenlenen etkileyici bir tatil deneyimi sunan bu turlar vasıtasıyla Karadağ, Hırvatistan, Slovenya, Bosna Hersek ve İtalya gibi 5 ülke gezilmektedir. Adriyatik turlarına olan ilgi son dönemlerde oldukça fazladır. Bu tur kapsamında sıralanan bu 5 ülkenin tarihi açıdan zengin ve tabii güzellikleri bakımdan ön planda olan çok sayıda şehri de gezilmektedir. Hatta 5 ülke turu kapsamında düzenlenen gemi turu organizasyonlarında Venedik şehri gezisi dahi bulunmaktadır.

Adriyatik Denizine kıyısı bulunan 5 ülke turu kapsamında gezilen güzel yerlerden birisi de Dubrovnik bölgesidir. Tarihi dokusu, kendine has kaleleri ve surları ile ön planda bulunan şehirde canlı ve oldukça güzel bir plaj hayatı da yaşanılmaktadır. Yine bölgede etkili bir eğlence sektörünün de var olduğu bilinmektedir. Bütün bu özellikleri 5 ülke turu kapsamında bu şehrin unutulmaz anıları misafirlerine sunmasını mümkün kılmaktadır. Şehirdeki önemli gezi merkezleri ise; Sponza Sarayı ve Rektörlük Sarayı gibi mekanlar olduğu bilinmektedir. Yine Pransisken Manastırı ve Lokrum Adası bölgenin güzel uğrak yerleri arasında yer almaktadır. Gemi turu kapsamında Bosna Hersek ülkesinin çok önemli tatil bölgelerinin de gezilmesinin mümkün olduğu bilinmektedir.

Adriyatik 5 ülke gemi turları kapsamında aşıklar şehri olarak tanımlanan bir şehir olan Venedik şehrinin gezilmesi de mümkün olmaktadır. Bu kapsamda Avrupa Kıtasının en çok ziyaret edilen turizm merkezlerinden birisi olan Venedik, ziyaretçilerine oldukça güzel bir tatil deneyimi yaşatmaktadır. Gezi kapsamında gezilecek olan Venedik şehrinin çok sayıda eşsiz güzellikleri bulunmaktadır. Bu doğrultuda Çan Kulesi Campanile di San Marco, Ralto Köprüsü ve Peggy Guggenheim Müzesi gibi tarihi bölgelerin gezilmesi mümkün olmaktadır. Yine tur kapsamında şehrin gece hayatını yaşayarak eğlence dolu bir gece yaşamak da mümkün olmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında Adriyatik5 ülke turunun katılımcılara oldukça güzel bir deneyim yaşatılması konusunda oldukça iddialı olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir