23 Nisan Özel Balkanlar 3 Ülke Turu - Vizesiz

23 Nisan Özel Balkanlar 3 Ülke Turu

Balkanlar dünya genelinde en fazla turistin ziyaret ettiği bölgeler arasında yer almakta ve bu nedenle bölgeye özel olarak belirli günlerde ülke turları düzenlenmektedir. 23 Nisan tarihinde de 3 ülke genelinde düzenlenecek Balkan turu için rezervasyonlar devam etmektedir. Ortalama 2500 TL’den başlayan fiyat seçenekleri ile konukların Balkanların en önemli merkezlerini görmeleri mümkün olmaktadır. 23 Nisan’a özel olarak düzenlenen tur programının 1.gününde tur kafilesi İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nden ilgili tarife sayılı uçakla Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket etmektedir. Ortalama 1 saatlik bir uçuşun ardından şehre ulaşan yolcular için rehber eşliğinde şehir turu başlamaktadır. Bu kapsamda; Ethem Bey Camii, Kaplan Paşa Türbesi, İskender Meydanı, Sekiz Sütunlu Türbe, Tiran’ı sembolize eden Saat Kulesi gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Tur sonrasında serbest zaman geçiren kafile belli bir süre sonra Ohrid’e doğru yola çıkmaktadır. Varışın ardından gerçekleşen şehir turunda; Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Antik Tiyatro, St. Klement Manastırı, Aya Sofya Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Ohrid Gölü ve Ohrid Pazarı gibi önemli yerler keşfedilmektedir. Tur sonrasında geçirilen serbest zamanın ardından otelde geceleme yapılmaktadır.

Tur programının 2.gününde kahvaltı sonrasında tüm konuklar serbest zaman geçirmektedir. Konukların Resne-Manastır turları kapsamında gezilerinin yanı sıra ekstra 45 EUR karşılığında da Makedon Gecesi turuna katılmaları mümkündür. Geceleme ise otelde gerçekleşmektedir. 3.gün sabah kahvaltısının ardından oteldeki odaların boşaltılması ve çıkış işlemleri gerçekleştirilmektedir. Tur kafilesi Kalkandelen’e doğru yola çıkmaktadır. Varış sonrasında gerçekleşen tur kapsamında; Bektaşi Harabati Baba Tekkesi ziyaret edilmektedir. Belli bir süre serbest zaman geçiren yolcular sonrasında Üsküp’e doğru yola çıkmaktadır. Üsküp’e varan kafile burada; Türk ve Yahudi Mahallelerini, Makedonya Meydanı’nı, Davutpaşa Hamamını, Kapan Han ve Türk Çarşısı’nı, İsa Bey Camii, Saat Kulesi, Çifte Hamam, Sulu Han, Murat Camii, Kurşunlu Han, Bit Pazarı ve Kale görülmesi gereken özel mekanlar arasında yer almaktadır. Gezi sonrasında tüm turistler otele konaklama için transfer olmaktadır.

4.gün sabah kahvaltısı sonrasında odaların boşaltılması ve çıkış işlemlerinin yapılmasının ardından Kosova’nın başkenti Priştine’ye hareket edilmektedir. Gerçekleşen şehir turunda; Saat Kulesi, Kosova Müzesi, Fatih Sultan Mehmet Külliyesi, Yaşar Paşa Camii gibi önemli yerlerin görülmesi mümkündür. Gezi sonrasında serbest zaman geçiren konuklar ekstra farklı tur programlarına da dahil olabilmektedir. Sonrasında ise rehberin belirlediği bir saatte İstanbul’a doğru uçuş gerçekleşmektedir.

Yorumunuz Nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir